MediaCat

Ambalaj Ay Yıldızları 2015 kazananları açıklandı

169 ambalajın değerlendirildiği yarışmada 88 çalışma ödül aldı.

Ambalaj Ay Yıldızları 2015 kazananları açıklandı

Yaşanan terör eylemleri ve ulusumuzu yasa boğan şehitlerimizin hatıralarına saygı nedeniyle ödül töreni 2015 yılı içerisinde yapılmak üzere ileri bir tarihe ertelenen Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’nın kazananları açıklandı. Yarışmaya bu yıl başvuru yapan 169 ambalajdan 16’sı altın, 20’si gümüş ve 18’i bronz ödüle layık görüldü. Çeşitli kategorilerde 34 ambalaj da yetkinlik ödülü aldı. TSE işbirliği ile altın alanlar arasından seçilen 3 ambalaj ise “Altın Ambalaj Ödülü”nün sahibi oldu.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin KorkutAmbalaj üreticileri, marka sahipleri ve tasarımcıların piyasadaki ambalajlarıyla katıldıkları Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na bu yıl en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinde oldu. Bu yıl ilk kez yurtdışından katılımın olduğu yarışmada İsviçre’den bir ambalaj da ödül almaya hak kazandı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut, bu yılki yarışma sonuçlarıyla ilgili şu bilgiyi verdi: “Ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları yarışmamızı bu yıl yurt dışından ürünlerin katılımına da açtık. Uluslararası bir yapıya kavuşan yarışmamız ile Türkiye, artık dünya ‘Ambalaj Ay Yıldızları’nı seçecek. Önümüzdeki yıllarda yarışmamıza yurt dışından katılımların artmasıyla Türkiye’yi ambalajda sadece bölgesel değil küresel bir çekim merkezi haline getirmeyi hedefleniyoruz.”

Türk ambalaj sanayisinin bir başka gururu daha yaşadığını belirten ASD Başkanı Korkut, AsiaStar 2015 organizasyonunun ASD tarafından düzenleneceğini ve İstanbul’un, Asya’daki ambalaj sektörü temsilcilerine ev sahipliği yapacağını hatırlattı.

Ambalaj Ay Yıldızları 2015 kazananları tam listesi için tıklayın [PDF: 238 KB]

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.