Amazon’dan teknoloji destekli deneme kabinleri

Amazon, fiziksel mağazalarındaki alışveriş deneyimini geliştirecek yeni bir adım hazırlığında.

23.09.2021 - 14:16 | Simge Şenses

Amazon'dan teknoloji destekli deneme kabinleri

Amazon, mağaza içi alışveriş deneyimini geliştirmek hedefiyle fiziksel mağazalarındaki deneme kabinlerini teknolojiyle buluşturmayı planlıyor.

The Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre mağaza ziyaretçileri, akıllı cihazlarından denemek istedikleri ürünlerin karekodlarını okutarak satış görevlilerine ürünleri deneme kabinlerine getirmeleri için anında talepte bulunabilecek. Ayrıca müşteriler, kabinlerdeki dokunmatik tabletler aracılığıyla daha fazla ürün talep edebilecek veya alışveriş geçmişleriyle uyuşan önerilere göz atabilecek.

Amazon’un bu adımı, onu deneme kabinlerini teknolojiyle buluşturan ilk perakende şirketi yapmıyor. Ralph Lauren, 2015 yılında radyo frekansı ile tanımlama teknolojisini devreye almış, mağazalarına müşterilerin farklı beden ve renklerde kıyafetleri denemelerine olanak sağlayan akıllı aynalar yerleştirmişti. American Eagle, UNIQLO, Neiman Marcus ve Topshop gibi markalar da benzer uygulamaları hayata geçirmişti.

Kaynak: Forbes

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.