Amazon-iTunes arasında rekabet kızışıyor

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından olan ve 2007'de açtığı dijital müzik mağazasıyla Apple iTunes’a kafa tutan Amazon, MP3 şarkı fiyatlarında inanılmaz dampinge giderek rekabeti kızıştırdı.

02.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından olan ve 2007′de açtığı dijital müzik mağazasıyla Apple iTunes’a kafa tutan Amazon, MP3 şarkı fiyatlarında inanılmaz dampinge giderek rekabeti kızıştırdı.

Firma, aralarında Katy Perry, Jennifer Lopez, Lady Gaga gibi isimlerin bulunduğu ‘liste’ şarkılarının MP3 fiyatlarını 69 cente kadar indirdi. Aynı şarkılar iTunes’ta 1.29 dolara satılıyor.

Amazon’un yeni fiyat politikası, eğer süreklilik kazanırsa, iTunes’u bir hayli zorlayabilir. Zira iTunes’ta normalde ‘yayımlanmasının üzerinden bir müddet geçmiş’ ya da ‘çok popüler olmayan’ şarkıların MP3’leri 99 cent fiyatla satılıyor. Hit parçalar 1.29 dolarla fiyatlandırılırken, ‘eski katalog’ şarkıları için 69 cent isteniyor.

Apple iTunes halen ABD’deki dijital müzik indirme pazarının yüzde 69’unu kontrol ediyor.

Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.