Amazon’dan Kindle

İnternet ortamında dünyanın parakendeci kitap devlerinden Amazon, Kindle adını verdiği

21.11.2007 - 08:41 | MediaCat

İnternet ortamında dünyanın parakendeci kitap devlerinden Amazon, Kindle adını verdiği dijital bir okuyucu üretti. iPod’un müzik dünyası için gerçekleştirdiğini, Kindle’ın da kitap dünyasında yapması bekleniyor.

Amazon.com, kablosuz erişimle elektronik kitap okuyucusu (reader) “Kindle”ın satışına başladı. Taşınabilir okuma aletleriyle ilgilenen tüketicilerin büyük ilgisini çekmesi beklenen Amazon Kindle, kullanıcılarına kitapları, gazeteleri ve blogları kablosuz bağlantıyla indirme olanağı sağlıyor.

Pille çalışan ve yaklaşık 300 gram olan aletin Amazon.com’dan indirilen ve her biri yaklaşık 10 dolar olan 200 kitabı taşıyabileceği belirtildi.

Beyaz renkteki küçük Kindle’a kitap indirmek için bilgisayara gerek olmadığı ve bir kitabın tamamının bir dakikadan daha az sürece indirildiği kaydedildii Amerika’da yaklaşık 400 dolar üzerinden satışa sunulan Kindle’ın 90 bin kitap ve 11 günlük gazeteye giriş hakkı bulunuyor.

İnternet kanalıyla kitap satışlarının sınırlı olduğu ve bu tip aletlerin henüz beklenen ilgiyi görmediği bildirilirken, bir uzman, cep telefonlarında kullanılan EVDO teknolojisiyle çalışacak Kindle’ın yaygınlaşmasının şirketin sunacağı imkanlara bağlı olduğuna dikkati çekti.

ABD’nin Seattle kentinde kurulan Amazon.com, internet üzerinden kitap satışıyla işe başlamış, ancak daha sonra elektronik aletler de satmaya başlamıştı. Site, herşeyin satıldığı eBay şirketinden sonra dünyanın internet üzerinden en büyük ikinci parakendeci sitesi konumunda bulunuyor.

Kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.