Altın Medya’da yeni güç birliği

Firma, reklamverenleri ve reklam satın alanları aynı platformda topluyor.

05.12.2012 - 13:39 | MediaCat

M. Sırrı Şimşek altın medya

Medya satın alma ajansı olarak 1999 yılından itibaren faaliyette olan Altın Medya, markalara tam entegre iletişim hizmeti veren Kilowatt ile müşterilerine daha geniş bir yelpazede hizmet verebilmek amacıyla işbirliği anlaşması imzaladı.

Ulusal ve yerel medyada hem reklam pazarlayan hem de üye şirketleri adına reklam satın alan Altın Medya, reklam verenleri ve reklam satın alanları aynı platformda topluyor. Firma, görsel, işitsel, yazılı basını, reklam ajanslarını, outdoor şirketlerini, prodüksiyon firmalarını ve medya satın alma ve takip ajanslarını bir araya getiriyor.

İşbirliği için yapılan imza töreninde konuşan Altın Medya Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, “Markaların yıllardır hangi mecralarda reklam vermesi gerektiğine karar veren, planlamasını ve satın almasını yapan bir yapıyız. Müşterilerimizin elde ettiği etkiyi çoğaltmak istiyoruz. Bunun için markanın tasarımından itibaren tüm kreatif süreçlerin içinde olmamız gerekiyor. Ekip olarak yıllardır medya planlama ve satın alma tarafında yoğunlaştığımız için kendi uzmanlık alanımızı değiştirmek istemedik. Kendi içimizde yeni bir ekip kurmak yerine odağımızı kaybetmeden öncelikle bizimle birlikte uyumlu çalışabilecek ve marka iletişiminde uzman, tam entegre hizmet veren, 360 derece düşünebilen bir ekip arayışına girdik. Bunun neticesi Kilowatt ile işbirliği yapmaya karar verdik.” şeklinde sözlerini tamamladı.

2005 yılından itibaren “Enerjinizi Artırır” sloganı ile hizmet veren Kilowatt’ın portföyünde bulunan müşteriler arasında Güneş Sigorta, Hisar (ÇKB, tencere, porselen, cam, aksesuar), B-Fit, Sarphan Finanspark, Taç Mahal, Turyapı, Nobel İlaç, BSH, TNT Lojistik gibi müşteriler bulunuyor.