MediaCat

Allianz’da yeni atamalar

Allianz’ın CEO vekilliği, CFO, Asya Pasifik Bölge CEO pozisyonlarında atamalar yapıldı.

Allianz’da yeni atamalar

manşet fotoğrafı: Solmaz Altın

 

Allianz’ın Türkiye CFO’su Solmaz Altın, 1 Ocak 2013 itibariyle geçerli olmak üzere CEO vekilliği görevine başlıyor. Alexander Ankel’in Allianz Global Corporate & Specialty şirketinin Asya Pasifik Bölge CEO’su olarak göreve başlayacağı 1 Temmuz 2013 tarihinde ise Solmaz Altın, Allianz’ın Türkiye CEO’su olarak yeni görevine atanacak.

Şu anda Allianz SE CEO Ofisi Eş Başkanı olarak görev yapan Aylin Somersan Coqui ise, 1 Ocak 2013 itibariyle Allianz’ın Türkiye CFO’su olarak yeni görevine başlayacak. Bu atamaların 1 Temmuz 2013 olan devir teslim tarihinden çok önce yapılması Solmaz Altın’ın yeni pozisyonuna geçişini kolaylaştırmaya ve ayrıca bu süre zarfında Alexander Ankel’in yönetimin devamlılığını sağlamasına imkan tanıyor. Tüm bu atamalar Hazine Müsteşarlığının onayının ardından gerçekleştirilecek.

2009 yılından beri Allianz’ın Türkiye üst yönetiminde görev alan Solmaz Altın, Allianz kariyeri öncesinde Almanya’da banka ve danışmanlık sektöründe, Dresdner Bank ve KPMG firmaları dahil olmak üzere çeşitli görevlerde yer aldı.

Kariyerine New York’da bulunan Morgan Stanley bankasında yatırım bankacısı olarak başlayan Aylin Somersan Coqui ise, 2003 senesinde Münih’te bulunan Allianz Global Investors şirketine CEO Yönetici Asistanı göreviyle katıldı. 2005-2010 yılları arasında PIMCO’nun Münih, Newport Beach ve Londra ofislerinde, son olarak da Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Müşteriler, İsviçre sorumlusu olarak görev aldı. Allianz SE CEO Ofisi Eş Başkanı olarak görevini 2010 yılından bu yana yürüten Aylin Somersan Coqui, finans, strateji ve fon yönetimi alanlarındaki tecrübeleriyle Allianz’da yeni görevine Allianz’ın Türkiye CFO’su olarak başlayacak.

Görevde bulunduğu 3 yıl boyunca Allianz’ın Türkiye’deki varlığıyla ve Allianz markasını güçlendirme çalışmalarıyla dikkat çeken Alexander Ankel, görevine Allianz Global Corporate & Specialty Asya Pasifik Bölge CEO’su olarak devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.