Allianz Türkiye yönetiminde bayrak değişimi

Allianz Türkiye’nin yeni yönetimi göreve başladı.

03.01.2019 - 13:59 | MediaCat

Allianz Türkiye yönetiminde bayrak değişimi

2016 yılından bu yana Allianz Türkiye’de CEO’luk görevini üstlenmekte olan Aylin Somersan Coqui’nin yeni yıl itibarıyla Allianz Grubu İnsan Kaynakları Başkanı olarak atanmasının ardından, Allianz Sigorta A.Ş. ile Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de İcra Kurulu Başkan Vekili ve Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Tolga Gürkan, CEO’luk koltuğunu devraldı. Nisan 2010’dan bu yana Allianz Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü olarak görev almakta olan Arif Aytekin ise yeni dönemde Tolga Gürkan’ın yardımcılığını (Deputy CEO) üstlenecek isim oldu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Tolga Gürkan, Penn State Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almasının ardından 1995 – 1997 yılları arasında Ford Otosan’da uzman, 1999 – 2007 yılları arasında Booz Allen Hamilton’da proje müdürü olarak görev aldı. Gürkan, 2007 yılında  program yönetimi direktörü olarak katıldığı Allianz Türkiye bünyesinde Nisan 2010 itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ile Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de İcra Kurulu Başkan Vekili ve Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev görev almaktaydı. Gürkan, bu görevlerine ek olarak Ocak 2015’te Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı, Ocak 2016’da ise Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi rollerini de üstlendi. Gürkan, 1 Ocak 2019 itibarıyla Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak, Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütecek.

Arif Aytekin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından kariyerine 1995 yılında adım attı. 1995 – 1997 yılları arasında Zeytinoğlu Holding ve Enka Pazarlama bünyesinde satış temsilcisi, 1997 – 2000 yılları arasında Zeytinoğlu Holding Satış ve Pazarlama Müdürü,  2000 – 2005 yılları arasında Axa Sigorta A.Ş. Acente Satış Müdürü ve 2005 – 2008 yılları arasında Axa Sigorta A.Ş. Satış ve Pazarlama Grup Müdürü olarak çalışan Aytekin, Allianz bünyesine 2008 yılında satış ve pazarlama direktörü olarak katıldı. Nisan 2010’da Allianz Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü olarak görevlendirilen Aytekin, Allianz Sigorta A.Ş.’yi temsilen Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi de oldu.  Aytekin, 1 Ocak 2019 itibarıyla bu görevlerinin yanı sıra Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak, Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.