“Sözümüzü tuttuk”

Allianz Türkiye sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ediyor.

13.02.2018 - 13:30 | Gönül Hadımlı

"Sözümüzü tuttuk"

Allianz Türkiye, sigorta sektörünün ilk sürdürülebilirlik modelini ve stratejisini oluşturduklarının ve bu çerçevede önlerinde uzun soluklu bir plan olduğunun haberini 2016 yılını kapatırken vermişti. Bugün ise Feriye Palace’ta düzenlenen basın toplantısında marka, planları çerçevesinde sürdürülebilirlik yolunda attığı adımları açıkladı.

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, “Söz verdiğimiz gibi, bir yıl içinde üç özel sürdürülebilir çözümü hayata geçirdik” diyerek 2016 sonunda verdikleri sözü tuttuklarını belirtti. Sigorta sektörünün ilk sürdürülebilirlik modelini oluştururken; iyi bireyler, iyi toplum ve iyi kurumlar üzerinden iyi bir çevreye ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Coqui, bu yolda UN Global Compact ve Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak bu alanda sektörün ilk Türk sigorta şirketi olduklarının altını çizdi. Aynı zamanda Coqui, BM Sürdürülebilirlik Kalkınma Hedefleri’nin beş tanesini bir sene içerisinde gerçekleştirdiklerini de ekledi.

"Sözümüzü tuttuk"

Allianz Türkiye, bu yoldaki hedeflerine erişebilmek adına 40 üyeli bir komite oluşturarak çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında birçok faaliyeti hayata geçirdi. Marka 2017’de; yüzde 100 elektrikli otomobillerde kaskoda yüzde 20’ye varan indirimiyle, güneş enerjisi santrallerinde doğa koşulları nedeniyle oluşabilecek kayıplar için teminat vermesiyle ve 40 yaş üstü sigortalılarına ücretsiz mamogrofi teminatı farkındalığıyla sürdürülebilirlik yolunda üç çözüm sunarak sözünü tuttu. Aynı zamanda şirket içi politikalarında da karbon ayakizini azaltan Allianz Türkiye, elektrik tüketiminde yüzde 20; su tüketiminde yüzde 6,3 ve toplam seyahatte yüzde 4,3 oranında düşüş sağladı. Şirket içerisinde bir kişinin yılda 219 kilogram kağıt kullandığı marka, bunu 207 kilograma düşürerek kağıt kullanımında da yüzde 7’lik bir düşüş elde etmeyi başardı.

Kurum içi girişimcilik platformuyla şirket çatısı altındaki girişimcilere de destek veren marka; BilenAnnem, Spirihome ve Gamestar girişimleri olmak üzere desteklemek üzere üç girişim seçti. 2018 senesinde de bu yolda üç yeni çözüm sunacaklarını belirten Coqui, bu yolculuğa çıktıklarından beri imaj performanslarında da önemli bir ivme kazandıklarının altını çizdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.