Allgeau-Orient’in İstanbul etabı başlıyor

Klasik otomobil severlerin beklediği 6. Allgeau-Orient’in İstanbul Etabı , 12 ülkeden, 305 araç ve 200 takımın katılımı ile 1-4 Mayıs tarihleri arasında Mind The Ad İstanbul’un organizasyonu ile gerçekleşiyor.

22.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Klasik otomobil severlerin beklediği 6. Allgeau-Orient’in İstanbul Etabı , 12 ülkeden, 305 araç ve 200 takımın katılımı ile 1-4 Mayıs tarihleri arasında Mind The Ad İstanbul’un organizasyonu ile gerçekleşiyor.

Dünyanın en uzun rallisi olarak kabul edilen ralli 29 Nisan tarihinde Almanya’dan start alacak, 14 Mayıs tarihinde Ürdün’ün başkenti Amman’da son bulacak. Avrupa ve Anadolu parkuru olmak üzere 2 etaptan oluşan dostluk ve macera rallisinin en uzun parkuru 3.000 km olarak Türkiye’de yer alıyor. İstanbul, Avrupa Etabı’nın biterek, Anadolu Etabı’nın başladığı şehir olarak çeşitli etkinliklere sahne olacak.

Türkiye parkuru İstanbul ayağı 1-4 Mayıs tarihleri arasında Sultanahmet At Meydanı’na kurulacak festival ve araç sergi alanında ziyaretçiler arabaları ve pilotları yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

3 Mayıs’ta tüm araçların park yerine gelişi ile başlayacak alan aktiviteleri 3 Mayıs Salı günü saat 17:00 de Ralli Başkanı ve Türkiye Takımı liderinin “Hoşgeldiniz” konuşması ile devam edecek. Alanda sürekli müzik yayını ve DJ performansları yapılacak. 4 Mayıs Çarşamba günü saat 16:00’da Turizm Bakanı, İstanbul Valisi, İBB Belediye Başkanı ve Fatih Belediye Başkanı’nın katılımı ile Ralli’nin İstanbul Avrupa Yakası Start’ı verilecek. Arabalı vapur ile hareme geçecek olan yarışmacılar Bağdat Caddesi konvoyundan sonra Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda buluşacaklar. 4 Mayıs Çarşamda günü Fenerbahçe Sükrü Saraçoğlu Stadyumunda bir konser ile uğurlanacak yarışmacılar Ankara’ya doğru start alacaklar.

Tüm bunların yanında yarışmacıların gerçekleştirmek zorunda oldukları görevler ile dikkat çekiyor. Yarışmacıların İstanbul’da gerçekleştirecekleri iki görev bulunuyor. Ayasofya Müzesi önünde kendi milli marşlarını söyleyerek çekecekleri videoları ralli sitesine yüklemek ve Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda Fenerbahçe Marşı’nı söyleyerek bir video daha oluşturmak. Her ülkede kendilerine belirlenmiş görevleri tamamlayarak ilerleyen yarışmacıları görev sonrası Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadında gerçekleşecek Athena konseri bekliyor olacak. Temsili İstanbul startını Sultanahmet Meydanı’ndan alacak olan ralliciler dokuz gün sürecek Türkiye rotasında Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir (Göreme-Kapadokya), Niğde, Kahramanmaraş, Adıyaman, Urfa ve Mardin şehirlerini ziyaret edecek.

Allgeau-Orient Klasik Otomobil Ralli Organizasyonu’nun rotasını; Almanya –Avusturya –Slovenya –Hırvatistan –Sırbistan –Bosna Hersek -Kosova Arnavutluk –Makedonya –Yunanistan –Bulgaristan –Türkiye -Suriye ve Ürdün oluşturuyor.

Birleşmiş Milletler ve Dünya Gıda Örgütü’nün desteği ile gerçekleşecek olan Allgeau-Orient Rallisi katılımcıları Avrupa ve Anadolu parkurlarını tamamladıktan sonra son durak olan Ürdün Amman’da şehrin ihtiyacı olan durumlarda kullanması için araçlarını bırakarak ülkelerine dönecekler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.