Alibaba’dan Trendyol’a yatırım kararı

E-ticaret devi, Trendyol'a ortak oldu.

29.06.2018 - 15:02 | MediaCat

Alibaba’dan Trendyol’a yatırım kararı

Online ve mobil ticaret şirketi Alibaba, e-ticaret platformu Trendyol‘a yatırım yapma kararı aldı. Trendyol’un yeni stratejik partneri olacak olan Alibaba, mevcut finansal yatırımcıların hisselerini alacak. Anlaşma ile birlikte Trendyol ve Alibaba, Trendyol’un Türkiye ve çevresindeki büyümesini hızlandırmak ve kuvvetlendirmek için birlikte çalışacak. Alibaba bu süreçte Trendyol’a teknoloji, online ticaret, mobil ödeme, lojistik ve uluslararası ticaret gibi konularda bilgi ve deneyim paylaşımı yaparak destek olacak.

Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu konuya dair değerlendirmesinde Trendyol ve Alibaba’nın çok benzer kültüre ve değerlere sahip, dijital ekosistem ile ilgili büyük hedefleri olan şirketler olduğunu belirterek, ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Türkiye’nin en büyük ve en hızlı büyüyen mobil e-ticaret platformunu yarattıklarını söyleyen Mutlu, her zaman örnek aldıkları Alibaba’nın yatırım ve desteği ile birlikte Trendyol’u daha da büyük hedeflere, daha çok müşteriye, daha çok ülkeye birlikte götüreceklerini, Türk markaları ve üreticilerini yüz milyonlarca müşteriye ulaştıracaklarını ifade etti.

Alibaba Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Michael Evans ise hem dünyadaki hem de bölgedeki farklı dijital ekonomiler değerlendirildiğinde Türkiye’nin heyecan verici ve önemli bir pazar olduğunu söyleyerek, yeni yatırımları ile birlikte Alibaba’nın güçlü bir kurucu ve yönetim ekibinin önderliğindeki pazar lideri bir markaya ortak olacağını ifade etti. Trendyol’un güçlü bir platforma, sadık iş ortaklarına ve büyük bir müşteri kitlesine sahip, çok hızlı büyüyen bir marka olduğunun altını çizen Evans, yeni birliktelikle birlikte Türkiye’de ve bölgede e-ticaret, dijital ödeme sistemleri ve bütün perakende değer zincirinde çok önemli fırsatlar yaratacaklarını söyledi.

Michael Evans, Trendyol’a kurucularının ve mevcut yönetim ekibinin liderlik etmeye devam edecekleri ve ek olarak Alibaba ekosistemine katkı sunacakları bilgisini de paylaştı.

Çin menşeli Alibaba Group, Brandz Top 100 Global Markalar listesinde dokuzuncu sırada yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.