MediaCat

Ali Eyüboğlu MediaCat’in reyting dosyasını yazdı

Ali Eyüboğlu, Milliyet Cadde’deki köşesinde Şubat sayımızda AGB Nielsen Başkanı Craig Johnson’la yaptığımız röportajı yazdı.

Ali Eyüboğlu MediaCat’in reyting dosyasını yazdı

Ali Eyüboğlu, Milliyet Cadde’deki köşesinde Şubat sayımızda AGB Nielsen Başkanı Craig Johnson’la yaptığımız röportajı yazdı.

Eyüboğlu’nun ‘AGB Nielsen’İn başkanı bildiklerini açıklamalı’ başlıklı yazısı şöyle:

"MediaCat, son sayısında reyting ölçümüyle ilgili bir dosya hazırladı. Dosyada AGB Nielsen Başkanı Craig Johnson, RTÜK Başkanı Davut Dursun, TİAK Başkanı Hidayet Karaca ve yapımcı Fatih Aksoy gibi televizyon sektöründen insanların görüşleri var.

Polisin yaptığı ‘Reytingte şike operasyonu’nun televizyon sektöründe yarattığı sorunlar ve bundan sonrası için olacaklar hakkında görüş açıklayanlardan en çarpıcı olanı kime ait biliyor musunuz? O tarihe kadar Türkiye’de reyting ölçümünü yapan, ‘Reytingte şike operasyonu’dan sonra TİAK’ın sözleşmesini feshettiği AGB Nielsen’in Başkanı Craig Johnson’a. AGB Nielsen’in bir numaralı yöneticisinin söylediği de şu:

“Bizim itibarımız zedelendi. Bunu düzeltmemiz lazım, çünkü 31 ülkede ölçüm yapıyoruz. Haber diye yayınlanan onca çöplüğü temizlememiz gerek. Bunun arkasında muhtemelen para var! AGB Nielsen en yüksek standartta televizyon izleyici ölçümlemesi yapan ve çok saygı duyulan bir marka olarak bilinirdi. Ne üzücü ki bu süreçte çok sayıda insan bize saldırdı ve bugüne kadar bunun sebebini anlamadık. Tek emin olduğumuz şey, birilerinin bundan kâr elde ettiği. Yoksa neden bir araştırma şirketine sataşılır ki? Biz, insanların televizyonda ne izlediğini ölçüyoruz!”

Johnson, “Haber diye yayınlanan onca çöplüğü temizlememiz lazım” ve “Tek emin olduğumuz şey birilerinin bundan kâr elde ettiği” derken kimleri hedef gösterdiğini bilmiyorum, ama öğrenmek istiyorum.

Johnson’ın önce, “Bize karşı olan saldırıların sebebini anlamadık” açıklamasının ardından, “Birilerinin bundan kâr elde ettiğini biliyorum” demesi yaman bir çelişki değil mi? Demek ki Johnson bunu yapanları biliyor, ama söylemiyor."

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.