Alfa Romeo’ya yeni CEO

İtalyan endüstrisinin lider kuruluşu Fiat Group'un çatısı altında yer Alfa Romeo'nun yeni CEO'su...

22.01.2009 - 13:35 | MediaCat

İtalyan endüstrisinin lider kuruluşu Fiat Group’un çatısı altında yer Alfa Romeo’nun yeni CEO’su Sergio Cravero oldu. 2005 yılından bu yana Alfa Romeo’nun pazarlama departmanının başında yer alan Cravero, aynı zamanda Fiat, Lancia ve Alfa Romeo markalarının yeni nesil ürün geliştirme ve değerlendirme biriminin başına getirildi.

2010 yılında 100. yaşını kutlayacak olan Alfa Romeo’nun CEO’luk görevine Sergio Cravero atandı. Luca De Meo’nun ayrılmasının ardından İtalyan lüks otomobil üreticisinin yeni CEO’su olarak dikkatleri üzerine çeken ve 2005 yılından beri Alfa Romeo’nun global pazarlama departmanının başında yer alan Cravero, 1986 yılından bu yana Fiat Group çatısı altında farklı markalarda çeşitli görevlerde bulundu. Fiat Barchetta Spider’ın yanı sıra Fiat ve Lancia’nın küçük sınıf modellerinin geliştirme süreçlerinde bizzat görev alan Cravero, 2001 yılında “Yılın Otomobili” seçilen Alfa 147’nin geliştirilme sürecinde önemli rol oynamıştı.

Makine mühendisliği üzerine yüksek eğitim alan 48 yaşındaki Sergio Cravero, Alfa Romeo’nun CEO’luk göreviyle birlikte aynı zamanda Fiat, Lancia ve Alfa Romeo markalarının yeni nesil ürün geliştirme ve değerlendirme biriminin yönetim sorumluluğunu da üstlenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.