Alex Bogusky’den ‘diet’ kitabı

Burger King'in reklam mimarlarından Alex Bogusky'nin son yazdığı 'The 9-Inch Diet' kitabı...

26.08.2008 - 09:49 | MediaCat

Burger King’in reklam mimarlarından Alex Bogusky’nin son yazdığı ‘The 9-Inch Diet’ kitabı, Amerikalıların porsiyonlarını kontrol etmelerini ve böyle bir disiplinden uzak olan Amerikalı’lara verdiği zararı ele alıyor. Brooklyn’deki yayıncılık firması Powerhouse Books tarafından basılan kitap, Amazon.com’da satışa sunuldu. Bu kitabın yazımına, Crispin Porter & Bogusky firmasından Domino’s Pizza’nın pazarlamasını yürüten Chuck Porter’ın da bir miktar katkısı oldu.

Acaba Bay Bogusky’yi böyle bir kitap yazmaya ne teşvik etti? Her şeyden önce bu ajans (Crispin Porter &Bogusky) Burger King için ‘Whopper Freakout’ reklam filmini hazıladı. Her ne kadar kitap Domino’s için bir şeyler yapmak üzere dizayn edilmiş gibi görünüyorsa da aslında kitap Powerhouse Books’un gelecek kitaplar listesinde 2006 yılında yer alıyordu. Crispin Porter &Bogusky firması, Domino’s firması ile Eylül 2007 senesinde anlaştı. Yani, anlaşmanın çok öncesinde böyle bir kitabın yazılacağı belliydi.

Oysa ki kitap tamamen ciddi görünüyor ve Bay Bogusky’e göre, tamamen gerçek. Kitap fast-food müşterilerinin isteği ile kesinlikle çatışmıyor çünkü kitabın ana fikri porsiyonları küçültmek üzerine. Bay Bogusky’nin kitabı çok net ifade etmek gerekirse, Amerikan halkının porsiyonlarını küçültmesi üzerine, ne yemeleri gerektiğine ilişkin değil. Bay Bogusky, kendi programında da, ‘9 inçlik bir tabak dolusu istediğinizi yeğin, ben müşterilerimin yemeklerini seviyorum, burada bir terslik yok’ diye ifade ediyor.

Kaynak:www.adage.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.