Aksoy Grubu’nun satış ihaleleri ertenlendi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Erol Aksoy Grubu ile imzaladığı protokol çerçevesinde

21.03.2008 - 11:34 | MediaCat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Erol Aksoy Grubu ile 9 Mayıs 2006 tarihinde imzaladığı protokol çerçevesinde, Aksoy Grubu’na ait medya organlarının satışına ilişkin ticari ve iktisadi bütünlük ihale tarihlerini erteledi.

TMSF’den dün yapılan açıklamada, katılımcılardan gelen yoğun talep göz önünde bulundurularak ihale tarihlerinin ertelendiği, yeni satış takvimine göre tüm satışlar için son teklif alma tarihinin 23 Mayıs 2008 olarak belirlendiği bildirildi.

Açıklamada, Cine 5 ve Radyo 5 Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ile Viva TV ve Viva Radyo Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün ihalesinin 26 Mayıs 2008’de, Süpersport TV, Show Radyo ile Radyo Nostalji Ticari ve İktisadi Bütünlüklerinin ihalesinin 27 Mayıs 2008’de, Radyo Tek, Radyo Cool ve Gala TV Ticari ve İktisadi Bütünlüklerin ihalesinin 28 Mayıs 2008 tarihinde yapılacağı, hepsi için pazarlık tarihinin ise 30 Mayıs 2008 olacağı kaydedildi.


TMSF’den Hazine’ye 70 milyon dolar ödeme

Öte yandan TMSF, dün Hazine’ye 70 milyon dolar ödeme yaptı. Bu ödeme ile birlikte 2008 yılında yapılan geri ödeme tutarı 500 milyon dolara, toplam ödeme tutarı ise 8 milyar 305 milyon dolara ulaştı.

Kayank: Referans

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.