AKP’den milliyetçi bayram mesajı

Seçim yılına girilmesi nedeniyle iletişim faaliyetlerini yoğunlaştıran AKP, Kurban Bayramı’nda “Kurban olam ayına yıldızına” şeklinde milliyetçi bir mesajla billboardlarda yer aldı.

04.01.2007 - 12:20 | MediaCat

Seçim yılına girilmesi nedeniyle iletişim faaliyetlerini yoğunlaştıran AKP, Kurban Bayramı’nda “Kurban olam ayına yıldızına” şeklinde milliyetçi bir mesajla billboardlarda yer aldı. Türk bayrağının kullanıldığı billboardlarda Başbakan R. Tayip Erdoğan, bayraktaki ay ve yıldıza bakıyor. Bu iletişim atağı ile AKP, önümüzdeki seçimde ilk kez oy verecek 4 milyon genç seçmeni kazanmayı hedefliyor.

Bu arada, 14 Ağustos’ta 5. yılını kutlayacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi, “AK Parti Aydınlık Türkiye’nin Adresidir” sloganını kullanacağı yeni yaş kutlamalarında, şenlikten çok tanıtım kampanyasına ağırlık verecek. 1 ay sürecek yıldönümü kampanyası için 10 bin adet billboard ve pano kiralayan AKP, Başbakan’ın 90 saniyelik konuşmasıyla, reklam kuşaklarında 60 ile 90 saniye arasında değişen 4 ayrı reklam filmi hazırladı.

AKP gençlere İnternet ile ulaşacak

4 Kasım 2007’de yapılması planlanan seçimlerde 43 milyon seçmen kitlesine ulaşmayı hedefleyen AKP, çıktığı reklamlarla bu yıl ilk defa oy kullanacak genç seçmenin peşine düştü. 5. kuruluş yıldönümü reklamlarını gençleri etkilemeye yönelik hazırlayan AKP, İnternette reklam verecek.

Gençlerin ihtiyaçlarını internette karşıladığını belirten AKP’nin medya ve tanıtımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Milliyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada internetten radikal ve agresif yararlanma yoluna gideceklerini, Milliyet, Hürriyet ve CNN Türk gibi sitelerin de içinde bulunduğu, en çok tıklanan ve en popüler olan 46 internet sitesinde icraatlarımızı anlatacaklarını ve bunun için 70 milyon gösterim hakkı aldıklarını açıkladı.

İnternetin yanında, billboard ve panolarda da parti reklamları yayımlanacak ve yerel gazete ve televizyonlarda ilanlara yer verilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.