MediaCat

Akbank’tan Axess öncülüğünde çevre dostu hamle

Akbank tüm kart tiplerinde geridönüştürülmüş kart plastiği, kâğıt ve zarf kullanmak için harekete geçti.

Akbank’tan Axess öncülüğünde çevre dostu hamle

Akbank, 2025 yılı sonuna kadar tüm kart tiplerinde geridönüştürülmüş kart plastiği, kâğıt ve zarf kullanımına geçeceğini duyurdu.

Bankanın çevresel, sosyal ve yönetişimsel uygulamalarına paralel hayata geçirilen çevre dostu uygulamasına “İyi Yaşayanlar Kulübü” çatısı altında Axess öncülük edecek. Cebe İnen Axess’e başvuran ya da kartının yenileme zamanı gelen müşterilere yeni kartları çevre dostu malzemelerden üretilip teslim edilecek.

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce

Axess’in İyi Yaşayanlar Kulübü ile iyilik hareketini sürdürdüğünün altını çizen Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “Sınırlı sayıda üretilecek ayrı bir çevreci kart yaratmak yerine radikal ve bütüncül bir hareketi tercih ettik. Bu yaklaşımla Axess, Wings, Akbank Kart, Free tüm bireysel ve ticari kartlarımızı müşterilerimize artık geridönüştürülmüş kart plastiği, kâğıt ve zarfı ile sunacağız” dedi.

Akbank müşterilerinin 18 milyona yakın kart kullandığı bilgisini paylaşan Civelek Yüce, yeni başlattıkları hareket sayesinde doğal kaynakların daha az tüketilmesine ve çevresel etkinin azaltılmasına destek olacaklarını söyledi. Civelek Yüce sözlerini şöyle tamamladı: “Sürdürülebilir bir dünya ve temiz çevre için geridönüşüm, kaynak tasarrufu, atık kontrolü, karbon emisyonu odağında pek çok çalışmayı hayata geçiren bir banka olarak, mevcut müşterilerimizin kartlarını da vade yenilemeleri geldikçe çevreci malzemelere dönüştüreceğiz. 2025 yılı itibariyle portföyümüzdeki tüm kart stoku geridönüştürülmüş malzemeden yapılmış olacak” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.