Akbank’ın konuşan raketi

Bundan iki ay önce, haziran sıcağından bunalıp da kendini Forum İstanbul’a atanlar, ilginç bir uygulamayla karşılaşmıştı. DDR dijital raketin içinde bir adam, önünden gelip geçene sesleniyor, onlarla sohbet ediyordu.

27.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Bundan iki ay önce, haziran sıcağından bunalıp da kendini Forum İstanbul’a atanlar, ilginç bir uygulamayla karşılaşmıştı. DDR dijital raketin içinde bir adam, önünden gelip geçene sesleniyor, onlarla sohbet ediyordu. Uygulama, dijital bir mecradan iki yönlü gerçek zamanlı iletişimin Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilmesi özelliğini taşıyordu.

Akbank’ın Axess kartı için yapılan kampanyanın proje mimarlığını yürüten MediaCom Insights & Stratejik Planlama ve Kinetic’ten KÖPÜRT (Kinetic Özel Proje Üretim Takımı) ekibi, müşterilerinin yenilikçi ve özel bir kampanya hazırlama talebini son derece teknolojik bir şekilde karşıladı.  

Akbank, çok sayıda kredi kartı kullanmaktan ötürü kart özelliklerini ve avantajlarını takip etmekte zorlanan kart sahiplerini hedef alan bu kampanyasında, Axess’i diğerleri arasından sıyırmak, değişik faydalarını ve özelliklerini çok net, anlaşılır ve etkili bir şekilde anlatmak istiyordu.

Portatif stüdyodan rakete canlı bağlantı

Proje ekibi de kampanya temasıyla birebir örtüşen fikirlerinin uygulama alanı olarak NGM tarafından pazarlanan DDR’ları (Dinamik Digital Raket)tercih etti. Dijital açıkhava mecralarının daha etkili kullanılmasını, mecranın interaktif, dinamik özelliklerinin vurgulanmasını sağlayan ve yenilikçi bir adım olan bu kampanya ile ekibin uzun zamandır planladığı “canlı raket” fikri hayata geçmiş oldu.

AVM’nin içine kurulan portatif stüdyodan rakete canlı yayın bağlantısı gerçekleştirildi.  Raketin üstüne yerleştirilen parmak kamera,  mikrofon ve hoparlör, portatif stüdyoda olan Axess sunucusuna, monitör ve hoparlörden raketin etrafındaki insanlara seslenip onlarla canlı konuşma imkânı sundu. Böylece gün boyunca AVM ziyaretçilerine Axess Tarifeleri yüz yüze, sorular sorarak, eğlendirerek anlatıldı. Desart tarafından aktüel kamerayla çekilen görüntüler ise online ortamda viral olarak yayıldı.

Proje ekibi, kampanyanın inovatif ve teknolojik unsurlarıyla Axess Card’ın ve Akbank’ın imajına katkıda bulunduğunu ve kampanyanın detaylarına ilişkin insanlarla konuşma fırsatı yarattığını belirtti.  

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.