Akbank’a ‘En İyi Banka’ ödülü

Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada, New York merkezli Global Finance'ın 22 ülkede düzenlediği...

20.03.2009 - 14:19 | MediaCat

Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance’nin, Akbank’ı bu yıl da ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ seçtiği bildirildi.

Akbank’tan yapılan yazılı açıklamada, New York merkezli Global Finance’ın 22 ülkede düzenlediği ”Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları 2009” araştırmasının sonuçlandığı belirtildi.

Araştırmada bankaların, varlıklarındaki büyüme, karlılık, stratejik ilişkiler, müşteri hizmetleri, rekabetçi fiyatlama ve yenilikçi ürünler gibi kriterlerdeki başarılarına göre değerlendirildiği ifade edildi.

Açıklamada, derginin editörleri tarafından sektör analistleri, danışmanlar ve kurumsal yöneticilerin katkılarıyla yapılan değerlendirme sonucunda Akbank’ın, belirtilen kriterlerdeki başarılı performansı nedeniyle bu yıl da ”Türkiye’nin En İyi Bankası” seçildiği bildirildi.

Akbank’ın, derginin 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında yaptığı araştırmalarda da ”Türkiye’nin En İyi Bankası” seçildiği hatırlatılan açıklamada, dünyada 158 ülkede yayınlanan Global Finance Dergisi’nin, 2009 yılında Akbank’ı, Türkiye’nin ”En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası” ve ”En iyi Döviz İşlemleri Bankası” ödüllerine de layık gördüğü kaydedildi.

Açıklamada, Akbank’ın, 2009 yılında kazandığı 3 ödülü ekim ayında İstanbul’da yapılacak Dünya Bankası-IMF toplantıları sırasında düzenlenecek törenle alacağı bildirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.