Akbank Private Banking üst üste 2 yıl alanında Türkiye’nin en iyisi seçildi

Akbank Private Banking Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı, Akbank'ın 10 yıllık Private Banking deneyimini anlattı.

14.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Akbank Private Banking Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı, Akbank’ın 10 yıllık Private Banking deneyimini anlattı.

Konuşmasında, Akbank Private Banking biriminin 10 yıl önce Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirildiğini dile getiren Galatalı önemli bilgiler verdi. 2001 yılında kurulan Private Banking departmanı geride bıraktığı 10 yılı ile bugün 5,000 müşteriye ve 24 milyar TL’lik bir varlık büyüklüğüne ulaştı.

Günümüzün düşük faiz oranları ve globalizasyon ile birlikte değişen yatırım ortamı özel bankacılık hizmet ve ihtiyaçlarını her geçen gün daha fazla ön plana çıkarıyor. Küresel krize yönelik olarak giderek artan açıklama ve uyarılar ve Merkez Bankalarının kriz sonrası izledikleri farklı ekonomi politikaları birikimi olan müşterilerin danışmanlık talebini arttırıyor, dönemsel olarak farklı ürünlere ve para birimlerine yönelmelerine yol açıyor.

Bu ortam içerisinde Akbank Private Banking 10 yıllık birikimi ile yatırımcılara kontrollü bir risk yapısı içerisinde optimum getirileri sağlanmasında önemli bir rol oynamayı hedefliyor.

Akbank Private Banking, yatırım danışmanlarıyla verdiği hizmeti farklılaştırıyor

Akbank Private Banking, müşterilerine verdiği hizmeti farklılaştırmak için müşteri ilişkileri yönetmenlerinin yanı sıra toplam 20 kişiden oluşan yatırım danışmanları ile hizmet sunuyor. Akbank Private Banking yatırım danışmanları, müşterilerine yatırımlarını yönlendirme konusunda doğrudan hizmet veriyorlar.

Akbank Private Banking müşteri ilişkileri yöneticileri, müşteri ziyaretlerinde IPAD uygulamasını kullanarak müşterilere anlık portföylerini ve piyasa koşullarını görüntüleyebiliyorlar. Böylece, Akbank Private Banking uzmanları, yatırımcılar için zamanı değerlendirmeyi ön planda tutabiliyor.

Kullanılan yatırım araçları ile sadece Türkiye piyasalarında değil global piyasalardaki yatırım araçları üzerinden de kazanç elde etme olanağı sunuluyor.

Euromoney Akbank Private Banking’i üst üste 2 yıl “Türkiye’nin En İyi Özel Bankacılık Kuruluşu” seçti

Akbank Private Banking Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Euromoney tarafından 2’si son 2 yılda olma üzere toplamda 4 kere “Türkiye’nin En İyi Özel Bankacılık Kuruluşu” seçildi. Bugün itibariyle yönlendirilmekte olan 24 milyar TL’lik varlık büyüklüğü kendi alanlarında uzman 115 personel ile sürdürüyor. Akbank Private Banking’in çalışma modeli her bir müşteri ilişkileri yöneticisi için en çok 70 müşteri olacak şekilde oluşturuldu.

Franklin Templeton fonlarını müşterilerine ilk kez Akbank Private Banking sundu

Akbank Private Banking, bu süreç içinde, BRIC fonunu müşterilerine ilk kez sunan, gelişmiş ülkelerin hisse senetlerine yatırım yapan ilk fonu kuran kuruluş olarak sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Akyatırım işbirliği ile, Akbank Private Banking, müşterilerine sunduğu bir diğer hizmet de, en iyi yatırım araçlarının yanında, Franklin Templeton fonları ve diğer Yabancı Menkul Kıymet Fonları ve Emtia Fonu gibi yatırım araçlarına yatırım olanakları oldu.

Akbank Private Banking, müşterilerinin yabancı piyasa işlemlerini 24 saat, doğrudan kendilerinin bağlanarak yapabilecekleri bir yatırım platformu kurmayı hedefledi.

Akbank Private Banking, bunun yanında, Kafkaslar ve Orta Asya’daki Türki Cumhuriyetler ve Arap ülkelerinde pazarlama faaliyetlerini artırmak ve Türkiye’ye portföy çekmeyi de görev olarak benimsedi ve bu konuda da çalışmalarını başlattı. Tüm bu yenilikleri daha çok müşteriye doğrudan ulaştırabilmek, potansiyel müşterilere ulaşabilmek için, Anadolu’da ve İstanbul’da potansiyel görülen yerlerde şube açarak şube ağını da genişletmeyi hedefledi.

Akbank Private Banking, uzmanlık gerektiren sanat yatırımları için danışmanlık yapıyor

Akbank Private Banking’in bir diğer özelliği de, bünyesinde ayrı bir yapılanma olmamakla birlikte, müşterilerine verdiği sanat danışmanlık hizmetleri. Bu kapsamda, müşterilerinden talep geldikçe, Akbank Sanat küratörleri aracılığı ile bu hizmeti sağlıyor. Bünyesinde bu konuda uzman bir kadro bulundurmak yerine, profesyonel olarak hizmet veren bir ekipten destek almayı yeğleyen Akbank Private Banking, bu yöntem ile müşterilerinin sanat yatırımlarına dönük taleplerini optimum düzeyde karşılayabiliyor.

Akbank Private Banking bu hizmetleri veriyor, çünkü, sanat yapıtlarına yatırımın, bir zevk anlayışını yansıtmasının yanı sıra, finansal enstrümanlara yapılan yatırımlar gibi değer artışı beklentisini de içerdiğini hesaba katıyor. Akbank Private Banking, müşterilerine, mevcut portföylerin yüzde 10’u kadarını sanat yapıtlarına yatırmalarını salık veriyor.

Akbank Private Banking’in çağdaş sanata destekleri 10 yıldır sürüyor

Akbank Private Banking, çağdaş sanata önem veren çok yönlü etkinliklere olan desteğini de bu geçen 10 yıl içinde sürdürdü. Özel bankacılık olarak müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ilke edinirken, sanat piyasaları, gelişen sanat trendleri ve yeni sanat eğilimleri ile ilgili bilgilendirmeleri de müşterileriyle sürekli olarak paylaşarak, farklı taleplerini karşılamayı da görev edindi.

Çağdaş sanata önem veren ve çok yönlü etkinlikler ile çağdaş sanata sürekli destek veren Akbank Private Banking de bu çerçevede birçok farklı projeye imza attı. Özel bankacılık olarak müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ilke edinen Akbank Private Banking, sanat piyasaları, gelişen sanat trendleri ve yeni sanat eğilimleri ile ilgili bilgilendirmeleri de müşterileriyle paylaşarak, farklı taleplerini karşılamayı hedefliyor.

Çağdaş sanat etkinliği Contemporary Istanbul’a sponsorlukta beşinci yıl

Akbank Private Banking, finans ve sanat dünyasının işbirliğine en iyi örneklerden biri olan Contemporary Istanbul’a ilk olarak 2007 yılında sponsor oldu ve Dünyadan ve Türkiye’den çağdaş sanatın en seçkin örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul sponsorluğu ile Türkiye’nin en önemli çağdaş sanat fuarının gerçekleştirilmesine katkı sağladı. Akbank Private Banking’in bu yıl beşinci kez sponsor olacağı Contemporary Istanbul, Türkiye’de bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı “çağdaş sanat etkinliği” olarak İstanbul’un kültürel ve sanatsal yaşamını dünyaya açmaya devam ediyor.

Çağdaş sanatın gelişmesi, yurt içi ve yurt dışında tanıtılması ve İstanbul’un, dünyanın başlıca uluslararası sanat merkezleri arasında yerini alabilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Contemporary İstanbul, 2010 yılında Çağdaş Sanat Buluşmaları ‘Estetik-Değer-Tutku’ adını taşıyan yeni bir proje başlattı. Bu proje kapsamında İzmir, Bursa, Adana ve Ankara’da düzenlenen seminerlerle çağdaş sanat buluşmaları gerçekleştirilmeye 2011 yılında da devam ediliyor.

Akbank Private Banking çağdaş sanat vizyonuyla ArtBasel’de de yer aldı.

Akbank Private Banking, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarından önde gelen 300 sanat galerisi ve 2,500 sanatçının katılımıyla düzenlenen dünyanın en büyük çağdaş sanat etkinliklerinden biri olan ArtBasel’da da özel bir etkinlikle sanatseverleri bir araya getirdi. Akbank Private Banking fuar kapsamında düzenlediği özel bir davet ile sanatçı, koleksiyoner ve Türk galeri sahiplerini buluşturdu.

Her yıl binlerce sanatçının katılımıyla gerçekleşen ArtBasel’de bu sene de modern sanatın en iyi örnekleri geniş bir yelpazede sergilendi; fotoğraflar, heykeller, tablolar ve video çalışmalarıyla dolu sergi alanı, global sanat çevrelerinde bir yıl boyunca gündemde kaldı. Dünyanın dört bir yanından koleksiyonerlerin, müze yöneticilerinin, küratör ve gazetecilerin de katıldığı ArtBasel, sanat ve kültür fuarları, özel sergiler, panel konuşmaları, özel koleksiyon ziyaretleri, performanslar, film-video gösterimleri ve birbirinden çılgın partilere ev sahipliği yapıyor.

Muhteşem Mücevherler ve Çağdaş Türk Sanatı Eserleri Sotheby’s ile İstanbul’daydı

Akbank Private Banking, geçen yıl da, ünlü İngiliz müzayede evi Sotheby’s ile işbirliği yaparak, dünya çapında büyük ilgi toplayan nadide mücevherleri İstanbul’a getirdi. Sotheby’s tarafından 16 Kasım 2010’da Cenevre’de, 14 Aralık 2010’da Londra’da düzenlenen “Magnificent and Nobel Jewels” (Muhteşem ve Soylu Mücevherler) müzayedelerinin seçme eserlerinin İstanbul’daki ön gösterimi, 19 Ekim tarihinde Akbank Private Banking sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Aynı işbirliği çerçevesinde 7 Nisan 2011 tarihinde Londra’da gerçekleştirilen Çağdaş Türk Sanatı Müzayedesi’nde yer alan Türkiye’nin seçkin modern ve çağdaş sanatçılarının 13 eseri müzayede önceside Mart ayında İstanbul’da öngösterimle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Akbank Private Banking ayrıca, çağdaş sanatın dergisi ArtUnlimited’in yayınını da destekliyor. Çağdaş sanatın uzmanlıkla, hemen tüm boyutlarıyla okuyucularına aktarıldığı ArtUnlimited dergisi, kısa sürede koleksiyonerlerin gözdesi oldu.

Akbank Private Banking ve Çağdaş Sanat Buluşmaları

Akbank’ın desteğiyle, çağdaş sanatın gelişmesi, yurt içi ve yurt dışında tanıtılması ve İstanbul’un, dünyanın başlıca uluslararası sanat merkezleri arasında yerini alabilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Contemporary İstanbul, 2010 yılında Çağdaş Sanat Buluşmaları ‘Estetik-Değer-Tutku’ adını taşıyan yeni bir proje başlattı. Bu proje kapsamında İzmir, Bursa, Adana ve Ankara’da düzenlenen seminerlerle çağdaş sanat buluşmaları gerçekleştirilmeye 2011 yılında da devam ediliyor. Çağdaş Sanat Buluşmaları ile sanatsever yatırımcıların sanatın bu modern yüzüyle tanışmasını ve bilgi almasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu ziyaretlerimizde Anadolu yatırımcıların büyük ilgisini görüyoruz.

Çağdaş sanat buluşmalarında ana amaç, İstanbul’da olduğu kadar İstanbul dışında da sanata olan ilgiyi ve desteği artırmak. Alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak katıldığı seminerlere yatırımcılar, işadamları, akademisyenler ve sanatseverler büyük ilgi gösteriyor. Seminerlerde “Dünyada ve Türkiye’de çağdaş sanat”, “Yatırım aracı olarak sanat” gibi konular tartışılıyor, uzmanlar tarafından davetlilere, sanatın ekonomik yönü, hangi ölçütlere göre sanat eseri satın alınması gerektiği, sanat koleksiyonerliğinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler aktarılıyor.

Akbank Private Banking 10. Yıl’ının özel mönüsü ünlü usta Tom Aikens’den

Akbank Private Banking’in 10. yılı nedeniyle düzenlenen yemeğin özel mönüsü de çok ünlü bir ustadan, İngiltere’nin en heyecanlı aşçıbaşılarından biri sayılan Tom Aikens tarafından hazırlandı. Tom Aikens, Londra’da Michelin yıldızlı restaurant David Cavalier’de garson şefi olarak çalışmaya başladı. Sonra Philip Britten ile birlikte yine Michelin yıldızlı Knightsbridge’teki The Capital Hotel’de işe girdi. 2003 Nisan ayında, Tom Aikens Restaurant Chelsea’de açıldı. 60 kişilik oturma kapasitesine sahip olan restaurant 2004’te aldığı Michelin yıldızı dahil birçok prestijli ödüle de layık görüldü ve restaurant 2008 yılında ikinci yıldıza yükseldi.

Tom’un ilk kitabı-Tom Aikens: COOKING- 2006’nın Ekim ayında Ebury tarafından yayımlandı. Tom’un 2.kitabı ‘’cookbook FISH’’ ise 2008 ayının Kasım ayında raflardaydı. Ve onun son kitabı ‘’cookbook EASY’’ ise yine Ebury tarafından 2011 yılında yayımlandı. Tom Aikens’in ikinci restaurantı olan ve bütün gün yemek yenebilip evlere servis yapılabilen Tom’s Kitchen 2006’nın Kasım ayında açıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.