AIG’in adı değişti

Chartis'ten yapılan yazılı açıklamada, ''AIG'' ve ''AIU Holding'' portföyündeki şirketlerin Chartis unvanını alma süreci hatırlatılarak...

05.10.2009 - 00:00 | MediaCat

AIG Sigorta A.Ş.’nin adının ”Chartis Sigorta A.Ş.” olduğu bildirildi.
Chartis’ten yapılan yazılı açıklamada, ”AIG” ve ”AIU Holding” portföyündeki şirketlerin Chartis unvanını alma süreci hatırlatılarak, bu şirketlerden biri olan ve Türkiye’de 1976’dan bu yana faaliyet gösteren AIG Sigorta A.Ş.’nin, 18 Eylül 2009 tarihli genel kurulda unvan değişikliğine gittiği ve yeni ticari unvanının ”Chartis Sigorta A.Ş.” olduğu, bunun 28 Eylül 2009 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünde tescil edildiği kaydedildi.
Chartis Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Göktuğ Gür konuya ilişkin değerlendirmesinde, şirketin sadece ticari unvanını değiştirdiği, ”finansal yapısı, risk değerlendirmedeki tecrübesi, hizmet kalitesi ve hasar ödeme” süreçlerinde hiçbir değişiklik olmadığını vurguladı.
Merkezi New York’ta bulunan Chartis’in, ticari sigorta, yabancı elementer sigorta ve özel müşteri grupları operasyonlarını kapsadığı, 2008 yılı sonunda dünya çapında toplam 32,1 milyar dolar öz kaynak açıkladığı, 160’dan fazla ülke ve bölgede, 40 milyondan fazla müşteriye hizmet verdiği bildirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.