AIG ulusal reklamlarını geri çekecek

Hükümentin zor günler geçirdiği bir dönemde, "güç orada olmak" temasının işlediği AIG firmasına ait...

18.09.2008 - 17:54 | MediaCat

Hükümentin zor günler geçirdiği bir dönemde, “güç orada olmak” temasının işlediği American International Group (AIG) firmasına ait kollektif reklam kampanyasının yıl sonunda geri çekileceği kararı çıktı.

AIG den yapılan açıklamaya göre bu karar ortak verilen reklamları etkileyecek olup, ABD ve diğer ülkelerde yerleşik grup firmalarının ürünlerini pazarlamaya devam edecekler.

Reklamların kaldırılmasını istemeyen çocukların aileleri bu duruma tepkili olduklarını belirtiyor.

Yetişkinleri ve bebekleri hedeflemiş olan reklam kampanyasının ikinci bölümü ev yapımı bir YouTube videosu şeklinde. Şarkı söyleyip, evcil hayvanlarını dolaştırarark güzel zaman geçiren kişilerin görüntüsü eşliğinde duyulan ses “uzun yaşa, güçlü emekli ol, paranı boşa harcama” mesajını veriyor.

TNS Media Intelligence firmasına göre, AIG’nin ajansı olan Omnicom Group bünyesindeki BBDO, müşterilere ulaşmak için 2007 yılında 118,7 milyon dolar, 2008 yılının ilk yarısında ise 64 milyon dolar harcadı.

Kollektif reklamların geri çekilecek olaması, AIG Özel müşteri grubu tarafından atılan elektronik postaları etkilemeyecek. Internette çok ilgi çekmiş olan bu aksiyon, elektronik postayı alana “eğer felaket olursa ihtiyacınız olan koruma mevcut mu?” sorusunu yöneltiyor. Bu soru deprem sigortasına yönelik.

Kaynak:www.adage.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.