MediaCat

Ahmet Pura yeniden IAB Türkiye başkanı oldu

Pura’nın açılış konuşmasıyla başlayan IAB Türkiye ikinci olağan genel kurulunda 2012’nin ilk 6 ayındaki reklam yatırımları değerlendirildi.

Ahmet Pura yeniden IAB Türkiye başkanı oldu

Tüm dünyada dijital pazarlama endüstrisinin gelişmesi için kurulan ve halen 33 ülkede faaliyet gösteren IAB’nin (Interactive Advertisement Bureau), Türkiye merkezi 2. Olağan Genel Kurul toplantısı 10 Ocak’ta yapıldı ve Ahmet Pura yeniden Başkan oldu.

Genel Kurul, IAB Türkiye Başkanı Ahmet Pura’nın açılış konuşmasıyla başladı. Pura konuşmasında 2012’nin ilk 6 ayındaki reklam yatırımlarını değerlendirdi. Konvansiyonel mecralarda Türkiye’nin dünyaya paralel bir gelişim gösterdiğini, ancak dijitalde yüzde 7.2 olan dünya ortalamasının bir hayli üstüne çıktığını ve yüzde 34.4’lük bir büyüme oranı yakaladığını vurguladı.

IAB Türkiye ve Reklamcılar Derneği verilerinin entegre edilerek analiz edilmesi sonucunda, dijitalin geçtiğimiz yılın ilk yarısında toplamdan yüzde 16’lık bir pay aldığını belirtti. Türkiye’deki büyüme trendinin, önümüzdeki dönemde de çift haneli rakamlarla süreceğinin altını çizen Pura, 2015’te dijitalin toplamının 1.2 milyar dolara ulaşmasının ve 2016’da Türkiye reklam yatırımları toplamı içinde yüzde 25-30’luk bir paya sahip olmasının beklendiğini dile getirdi.  

Hedeflerin ve beklentinin yüksek olduğunu, bu nedenle IAB Türkiye’nin daha çok çalışması gerektiğini önemle vurguladı. Sözlerini bitirirken IAB Türkiye’nin birinci dönem çalışmalarına emek veren Yönetim Kurulu, Yürütme Kurulları ve IAB üyelerine teşekkür ederek mükemmel bir ekiple çalıştığını belirtti.

2012 Faaliyet raporunun sunulmasının ardından yeni dönemde görev yapacak Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarının seçimine geçildi. Oylama sonuçlarına göre 2013 – 2014 döneminde;

Yönetim Kurulu

Başkan Ahmet Pura / Reklamverenler Derneği

Başkan Yardımcıları Neslihan Olcay / Reklamcılar Derneği, Rima Erdemir / Medyanet (2013), Mahmut Kurşun / Ciner Yayın Holding (2014)

Genel Sekreter Ayşen Akalın / Eczecıbaşı

Sayman Aylan Özusta / Reklamcılar Derneği

Üyeler Ahmet Akın / Markom Leo Burnett, Alpay Alptekin / Superonline, Arda Kutsal / Webrazzi, Burak Ertaş / Sahibinden, Cüneyt Devrim / Project House, Kader Kutun / Netcom, Neslihan Mesutoğlu / Turkuvaz Reklam, Onur Çekmegil / Mynet, Oya Öneş Yaşayan / Quisma, Ömer Lütfü Diri / Avea, Tuncay Yavuz / OMD, Tümay Asena / Noktacom, Uğur Şeker / DBİ, Zafer Demiriz / Zaman

Yedek Üyeler Ekin İlyasoğlu / Logaritma, Emre Faks / UP İletişim, Evrim Ersoy / Garanti Bankası, İlkan Gökyılmaz / Maksimum İletişim, Kurt Onur / Move Z, Oya Horani / Doğuş Yayın Grubu, Nevgül Anbarlılar / Yıldız Holding, Tuğrul Sevim / BTS, Yüce Zerey / Cocacola, Zafer Özçelik / IProspect

Denetim Kurulu Emine Pura / Üçüncü Pazarlama, Levent Kavuzlu / BİG34, Yasemin Gebeş / Türk Medya

Yedek Üyeler Eser Z. Hakim / Brand Experience, Haymi Behar / Hürriyet, Meltem uğur / Ogilvy One

Disiplin Kurulu Ahmet Pura / Reklamverenler Derneği, Ahmet Akın / Markom Leo Burnett, Levent Kavuzlu / BIG34

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.