MediaCat

Ağaoğlu, Doğan’a enerji sattı

Doğan Enerji, Ağaoğlu’nun 147 MW’lık rüzgar santralini 240 milyon euroya satın aldı.

Ağaoğlu, Doğan’a enerji sattı

Doğan Enerji, Ağaoğlu’nun 147 MW’lık rüzgar santralini 240 milyon euroya satın aldı. Ağaoğlu’nun sattığı Akdeniz Elektrik Üretim ve Galata Wind Enerji şirketinin şu anda faaliyette olan 126 MW’lık bölümünün dışında 21 MW’lık da inşaat halinde ikinci bir etabı var.

Doğan Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, söz konusu değerin Akdeniz Elektrik için 68.57 milyon euro, Galata Wind için ise 171.43 milyon euro olarak belirlendiği ifade edildi. Ağaoğlu tarafından yapılan açıklamada ise "Çalışmalar tamamlandığında santraller toplam 147 MW kapasiteye ulaşacaktır ve yıllık yaklaşık 530 milyon kWh üretim yapacağı öngörülmektedir" denildi. Anlaşmaya ilişkin bir değerlendirme yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, satışı yapılan Mersin RES ve Bandırma Şah RES’in dışında grup bünyesindeki 17 santralde toplam 1.000 MW yenilenebilir enerji yatırımı projesini geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.

(Kaynak: Sabah)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.