Affiliate uzmanları Türk Affiliate Network’ü adtriplex’i kurdu

Affiliate uzmanları Cihangir Açılan ve Yücel Alagöz bağımsız Affiliate Network’ü adtriplex’i kurdu.

05.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Affiliate uzmanları Cihangir Açılan ve Yücel Alagöz bağımsız Affiliate Network’ü adtriplex’i kurdu. 2010 yılında inhouse olarak geliştirilen adtriplex teknolojisi, Almanya piyasasında private Network olarak bir yıl boyunca test edilip geliştirildikten sonra Türkiye piyasasına uygun olması için dil uyarlamasından geçti.

Affilinet ve Webgains’de çalıştıktan sonra, performans bazlı online marketing ajansı emiyon ile kendi işini kurmuş olan işletme bölümü mezunu Cihangir Açılan, adtriplex’de Pazarlama ve Satış departmanlarından sorumlu. Almanya`dan mezun, ekonomi ağırlıklı Bilgisayar Mühendisi Yücel Alagöz ise adtriplex’de İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri departmanlarından sorumlu. Öncesinde ise webmiles’ın işletmecisi olan arvato online services GmbH şirketinin Dialogmarketing bölümünde proje yöneticisi ve Affiliate Marketing Müdürü olarak görev aldı.

Sektördeki deneyimi ile Türkiye piyasasını değerlendiren Cihangir Açılan, Türkiye’de Affiliate piyasasının başlaması için hiçbir engelin olmadığı gibi bunun için bütün gerekli koşulların mevcut olduğunu belirtiyor.

Yücel Alagöz ise "e-ticaret patlama yaşıyor, Türkiye’de 44 milyon kişinin kredi kartı var ve çok iyi işleyen bir lojistik alt yapısına sahibiz. Şu anda Türkiye’de iki Affiliate Network’ü bulunmakta ve bunların ikisi de kendi teknolojilerine sahip değiller. Ayrıca bahsi geçen bu Affiliate Networkler sektörde bağımsız olmayıp başka kuruluşlar tarafından yan iş olarak işletilmektedirler. Biz, bir ajans gibi düşünmüyoruz, herkesten bağımsız gerçek bir Affiliate Network gibi hareket ediyoruz” dedi.

Mevcut piyasa istatistikleri Türkiye’de internetin çok önemli ve gelişmiş bir pazar olduğunu gösteriyor. 35 milyon kişinin online olduğu bu piyasada, 2009 – 2010 yılları arasında e-ticaret satış hacmi 5,1milyar Euro’dan, 7,6milyar Euro’ya yükseldi. ZenithOptimedia tarafından yapılan tahminlere göre 2012 yılına kadar, reklam harcamalarının yüzde dokuzu internete akacaktır (bu 243 milyon dolardır). 2012 yılında Affiliate piyasasında ise 24 milyon dolarlık bir pazar potansiyeli bekleniyor.

Adtriplex ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.adtriplex.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.