AdSchool İstanbul’un ilk yıl bilançosu

Ayşegül Molu, Kasım 2006’da açılan AdSchool Istanbul’un ilk yıl etkinlikleri hakkında bilgi verdi...

23.08.2007 - 10:11 | MediaCat

AdSchool Istanbul Program Direktörü – Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, Kasım 2006’da açılan AdSchool Istanbul’un ilk yıl etkinlikleri hakkında bilgi verdi. BİLGİ ortaklığıyla yürütülen okulun 1.yılında :

• Bob Garfield Adschool Istanbul açılışında, pazarlama iletişiminde beklenen gelişmeleri ele aldı. Kaos adlı sunumuyla sektöre ilişkin karamsar bir tablo çizdi.

• İlk yılında, 2006-2007 döneminde 322 katılımcı AdSchool trafiğinin içinde yer aldı. Yüksek lisans ve sertifika programları dağılımı şöyle oluştu ;
%45 ajans, %33 reklamveren, %22 diğer

• AdSchool Istanbul’un ilk yılında YÖK onayına sahip, tüm dünyada geçerliliği olan 2 master [yüksek lisans ]programı yer aldı. ADDesign Yüksek Lisans Programı, yönetsel ve yaratıcı olmak üzere iki alt bölümde yürütüldü. 24 öğrencisi olan bu program sektör ve akademia’dan 26 öğretim üye/ görevlisinin katılımıyla yürütüldü.

• AdSchool Istanbul’un ilk yılında 2 sertifika programı da yer aldı : Stratejik bakış açısı kazandırmayı hedefleyen, verilerle tüketiciyi okuyabilme becerisini kazandırmayı amaçlayan Tüketiciyi Duymak Sertifika Programı ve yetenekli gençlerin yazma becerilerini artıran Reklamın, Yazarlığın, Reklam Yazarlığının Felsefesi ve İşçiliği Sertifika Programı.

• Sektör ustalarının özel uygulama ve teknikleri ele aldığı AdRefresh programlarındaki atölye başlıkları şunlar oldu : Fiona Clancy [ TBWA – Küresel Stratejik Planlama Direktörü ]Asking Better Questions, Micky Denehy [Saatchi&Saatchi – Pazarlama Direktörü ]New Business, Doç. Dr. Halil Nalçaoğlu (BİLGİ – İletişim Fakültesi), Reklam Göstergebilimi.

• AdSchool 24 Eylül’deki güz dönemine ilave bir programla, Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı, başlayacak. Mekan Santralİstanbul. Online başvuru 6 Eylül’e kadar.

www.adschool.bilgi.edu.tr
adschool@bilgi.edu.tr
0212 243 93 53, Alev İnam

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.