AdSchool’dan Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı

Program marka yönetimi, pazarlama iletişimi alanlarına yönelen profesyoneller, genç mezunlar ve akademyaya dönerek tazelenmek isteyen yetkin profesyonellerin katılımına açık.

28.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılık Vakfı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle kurulan AdSchool Istanbul sektör-akademya ortaklığının dünyadaki az sayıda ve iyi örneklerinden biri. AdSchool Istanbul kurulduğu 2006 yılından beri dünyada kabul gören, YÖK’e akredite Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nı sunmakta.

Program marka yönetimi, pazarlama iletişimi alanlarına yönelen profesyoneller, genç mezunlar ve akademyaya dönerek tazelenmek isteyen yetkin profesyonellerin katılımına açık.

Program güncel vakalar içeriyor, Türkiye’nin en büyük araştırma kuruluşu olan Ipsos KMG’nin bilgi ortaklığıyla yürütülüyor. Katılımcılar pazarlama iletişim kuramları kadar; sayısal dünyanın strateji, pazarlama, toplumsal, kültürel etki boyutlarını içeren derslere katılabiliyor. BİLGİ 3.0 adlı havuz dersler sosyal bağlantı ve ağ yapısını anlamlandırmayı amaçlıyor.

AdSchool Istanbul BİLGİ Santral Yerleşkesi’nde, yöneticilerin katılımına olanak sağlayan gece programı biçiminde yürütülüyor.

AdSchool Istanbul Program Danışmanı, Reklamcılar Derneği Genel Müdürü Ayşegül Molu programa katılmanın bireylerin kariyer hedefleri üzerindeki etkisini şöyle tarif ediyor:

“AdSchool Istanbul’da katılımcı profili büyük ağırlıkla yöneticilerden oluşuyor – katılımcıların % 48’i 1-3 yıl deneyimli, % 22’si 4+ yıl deneyimli. Sayısı 400’ü bulan öğrencilerimizin kariyer rotasını yakından izliyorum. Şunu netlikle söyleyebilirim; yüksek lisans yapmak bireylerin hayatında fark yaratıyor. İşe yaklaşımları derinlik kazanıyor. Kariyerlerinde farklılık isteyenlerin – iş veya alan değiştirme – çabası ciddiyet kazanıyor. Girişimciler teoriyle buluştuğunda, ayakları yere basar hale geliyor. AdSchool katılımcılarına güçlü bir iş ağı sunuyor. Gece programına katılmak ciddi bir kararlılık gerektiriyor, ancak emek şüphesiz karşılığını buluyor.”

AdSchool Istanbul Program Direktörü, BİLGİ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kaan Varnalı ise AdSchool Istanbul’u farklı kılan özellikleri şöyle tanımlıyor:

“Adschool Istanbul’u farklı kılan, teoriye haksızlık etmeyen, teoriyi tecrübe ile harmanlayabilen bir program olması… Bu yapıyı kurgulayabilmek için çok çalıştık ve iletişim dünyasındaki gelişmelerin nabzını tutmak için çalışmaya devam ediyoruz. Özellikle dijital pazarlama alanında en yetkin programlardan biri olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Güncel iletişim teknolojilerinin marka iletişimi, hizmet kanalı çeşitlendirmesi ve araştırma alanlarında kullanımının irdelendiği ve tartışıldığı, aynı zamanda uygulama imkânı da veren dersler sunuyoruz. Sosyal medyada tüketici araştırmaları, arama motoru reklamları ve optimizasyonu, lokasyon-tabanlı uygulamalar, mobil pazarlama ve dijital aktivizm gibi konulara müfredatımızda yer veriyoruz. Vurgulamak isterim ki burada yaratılan değer, öncelikle öğrencilerimizin eseridir.”

Dersler alfabetik sırayla şöyle;

*Araştırma Yöntemleri *Bütünleşik Pazarlama İletişimi *Cinsiyet ve Reklam *Din ve Pazarlama *Dijital İletişimde Güncel Konular *İletişimin Esasları *Marka Yönetimi *Mitolojik ve Modern Öyküler *Pazarlamada Dijital Rönesans *Stratejik Pazarlama *Temel Pazarlama *Tüketici Araştırmaları için Dijital Etnografi *Tüketici Davranışları *Yaratıcılık ve Marka Anlayışı

*Yaratıcı Strateji *Yazı Atölyesi

Akademik ve Sektörel Kadro şu isimlerden oluşuyor;

Prof. Dr. Aslı Tunç  Medya ve demokrasi, sosyal medya ve dijital aktivizm, popüler kültür • Doç. Dr. Selcen Öztürkcan Tüketici davranışları, dijital pazarlama, üçüncü sektör pazarlaması • Yrd. Doç. Dr. Barış Ursavaş Müzik ve tüketici davranışları, yaratıcılık, duyusal markalama • Yrd. Doç. Dr. Eser Telci Marka yönetimi, reklam etkinliği, çok kanallı perakende • Yrd. Doç. Dr. Itır Erhart Toplumsal cinsiyet ve reklam, spor ve reklam • Yrd. Doç. Dr. Kaan Varnalı Davranışsal modelleme, dijital-mobil pazarlama, sosyal medya araştırma yöntemleri • Ayşegül Molu Reklamcılar Derneği – Reklamcılık Vakfı, Genel Müdür; AdSchool Istanbul Danışman • Barış Gökpınar Turkcell, Pazarlama İletişimi Müdürü • Celil Oker Yazar, BİLGİ Öğretim Görevlisi • Doğan Yarıcı Kendi Ajansı, Ajans Başkanı • Ebru Çapa Monster, Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı • Haluk Sicimoğlu MBA, BBDO Grup Türkiye, Planlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, BİLGİ Öğretim Görevlisi • Kıvanç Bilgeman Ipsos KMG, Tüketici Panelleri – Genel Müdür • Meral Akyel MSc, BİLGİ Öğretim Görevlisi, Leo Burnett Ist. CEO 1997-2009 • Nesteren Davutoğlu Lowe Worldwide Istanbul CEO 1996-2012 • Ömür Kula Finansbank, Sosyal Medya & Müşteri Deneyimi Yöneticisi • Vural Çakır Ipsos KMG, CEO • Yelda Erciro Group M, Search Marketing Direktörü

Program süresi, 2 yarıyıl + 1 proje dönemi. Program dili Türkçe.

BAŞVURULAR 7 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDİYOR.

Programla ilgili ayrıntılı bilgi için

www.adschool.bilgi.edu.tr,

Ömür Barutçu, omur@rv.org.tr,

Nokta Çelik, nokta.celik@bilgi.edu.tr,

Tel: 0 212 243 93 53

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.