adidas Nike’a dava açtı

adidas, dokuz patentini ihlal ettiği gerekçesiyle Nike’a dava açıyor.

20.06.2022 - 11:33 | Gönül Hadımlı

adidas Nike’a dava açtı

adidas, mobil uygulamalar ve “ayarlanabilir ayakkabı teknolojisi” ile ilgili dokuz adet patentini ihlal ettiği gerekçesiyle Nike’a dava açtı.

Reuters’ın belirttiğine göre adidas; Nike Run Club, Training Club ve SNKRS uygulamalarının antrenmanlar sırasında sesli geribildirim, GPS izleme, antrenman planları, kalp atış hızı monitörleri gibi üçüncü taraf aksesuarlarla entegrasyon ve rezervasyon ve satın alma yeteneği gibi özelliklerinin ilgili patentlerini ihlal ettiğini iddia ediyor. The Verge’e göre, tüm bunlar koşu ya da fitness takip uygulamaları için oldukça basit özellikler olmasına rağmen adidas meseleyi yargıya taşımaya kararlı. Markanın 2014’te Map My Fitness uygulaması üzerinden Under Armour’u da dava ettiği biliniyor.

GPS, sesli geribildirim, kalp atış hızı monitörleri gibi özellikler aslında Strava ya da Runkeeper gibi pek çok uygulamada da bulunuyor. Dolayısıyla adidas’ın patent ihlalinde haklı çıkarak davayı kazanması durumunda kararın pek çok fitness uygulamasını etkilemesi olası.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.