Açıkhavada yılın ilk yarısının reklam yatırımları açıklandı

2016 yılı açıkhava reklam yatırımlarının ilk altı aylık toplam cirosu 351 milyon TL.

17.08.2016 - 14:24 | Arzu Nilay Kocasu

Açıkhavada yılın ilk yarısının reklam yatırımları açıklandı

Açıkhava Reklamcıları Vakfı ARVAK tarafından 2013 yılından bu yana yayınlanan Türkiye Açıkhava Yatırımları Raporu, 2016 yılının ilk altı ayını kapsayan sonuçlarını açıkladı. Altı ayda bir Ernst & Young tarafından hazırlanan ve açıkhava sektörünün önde gelen 15 markasının cirolarını bildirerek katıldıkları rapordan çıkan verilere göre Türkiye açıkhava mecrasının 2016 yılının ilk altı ayındaki performansı şöyle:

  • Mecranın belirtilen dönemdeki toplam cirosu 351 milyon TL olarak belirlendi. Bu sonuca göre açıkhava, 2015’in ilk altı ayına kıyasla anlamlı bir büyüme gösteremedi.
  • Yeni gelişen dijital açıkhava segmenti ve ekranlarda yapılan reklam yatırımları 23 milyon 500 bin TL’ye ulaştı (toplam yatırımların yaklaşık yüzde 6’sı).
  • Giantposter (duvar, parapet, cam yüzey, giantboard…) reklam yatırımları 41 milyon TL olarak belirlendi (toplam yatırımın yüzde 11’i).

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.