Açıkhava reklamcıları şikayetçi

ARED (Açıkhava Reklamcıları Derneği) büyükşehir belediyelerinin 2005 yılı için açıkladıkları reklam ilan vergilerinin açıkhava reklamcılığında ciddi oranda küçülmeye neden olacağını açıkladı.

22.02.2005 - 00:00 | MediaCat

ARED (Açıkhava Reklamcıları Derneği) büyükşehir belediyelerinin 2005 yılı için açıkladıkları reklam ilan vergilerinin açıkhava reklamcılığında ciddi oranda küçülmeye neden olacağını açıkladı. Dernekten yapılan açıklamada belediyelerin 5281 sayılı kanuna dayanarak yaptıkları vergi zamlarının önceki döneme göre 400 katı bulduğu, bu artışı öğrenen birçok reklamverenin ise açıkhava mecrasını kullanmaktan vazgeçtiği belirtildi.

ARED Başkanı Murat Ürünsak ve Genel Sekreter İbrahim Demirseren imzası ile yayınlanan açıklamada belediyelerin reklam ilan vergilerine ek olarak “İlan asma, tahsis ve bakım ücreti” adı altında ek bir vergiyi de istedikleri ifade edildi. Bu ek vergilerle birlikte 2005 yılında birçok açıkhava reklamının, üretim maliyetinin üzerine çıktığı vurgulandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.