MediaCat

Açıkhava Ödülleri’nde 169 iş yarışacak

MediaCat’in ‘Havalı fikirler aranıyor’ sloganıyla bu yıl ilk defa düzenlediği Açıkhava Ödülleri’nin kazananları, 7 Haziran günü yapılacak jüri toplantısında belirlenecek ve 11 Haziran gecesi Park Orman’da yapılacak törenle sahiplerine dağıtılacak.

Açıkhava Ödülleri’nde 169 iş yarışacak

MediaCat’in ‘Havalı fikirler aranıyor’ sloganıyla bu yıl ilk defa düzenlediği Açıkhava Ödülleri’nin kazananları, 7 Haziran günü yapılacak jüri toplantısında belirlenecek ve 11 Haziran gecesi Park Orman’da yapılacak törenle sahiplerine dağıtılacak.

Pazarlama iletişimi başarısında, açıkhava mecrasının rolünün vurgulanması ve bu mecranın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada eserler; format, sektörel ve uygulama olmak üzere 3 ana kategoride yarışacak.

Başvuru süresi 7 Mayıs’da dolan Açıkhava’ya sektörel kategoride en iyi FMCG, otomotiv, konut ve inşaat, moda ve tekstil, finans, eğlence ve kültür, perakende, iletişim ve IT, beyaz eşya, kamu yararı ve yerel reklam dallarında olmak üzere toplam 46 eser katıldı.

En iyi billboard, raket, bina/duvar üzeri, network, araç giydirme, çevre uygulaması, indoor ve digital dallarından oluşan format kategorisine toplamda 82 eser katılırken; uygulama kategorisinde ise en innovative açıkhava kullanımı dalında 24, en iyi ilk kullanım (ilk kez açıkhava mecrasını kullanan reklamverenin işi) dalında 3 olmak üzere toplam 27 eser katıldı.

Açıkhava Ödülleri Yarışması’na katılan reklam ajansları; LOWE, RPM Radar, Medina Turgul DDB, Publicis Yorum, MAN Ajans/JWT, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi, Zebra, Y&R, TBWA/İstanbul, Klan, Fikir Merkezi ve Grey Worldwide olurken; katılan medya ajansları ise Universal Mccann, Zenithoptimedia, Mediacom, Mediaedge:cia, Mindshare, OMD ve Carat oldu.

Yarışmada, başkanlığını Avrasya Grubu Pazarlama Direktörü Galya Fraymen Molinas’ın yaptığı 18 kişiden oluşan jüri şu isimlerden oluşuyor: Mediacom Genel Müdür Yardımcısı Bülent Yar, Ogilvy & Mather Reklam Ajansı Yaratıcı Yönetmeni Tibet Sanlıman, Pars McCann Erikson Yaratıcı Yönetmeni Uğur Çakır, Alemetifakira Ajans Başkanı Uğurcan Ataoğlu, Mindshare Grup Direktörü Hikmet Karadeli, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, Hyundai Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu, Allmedia Genel Müdürü Aylan Özusta Görcük, Turkcell Pazarlama İletişim Bölüm Başkanı Nazlı Nalbantoğlu, Y&R Reklamevi Yaratıcı Yönetmeni Memed Erdener, 3 M Reklam Ürünleri Pazarlama Koordinatörü Nihan Civelek Bozkurt, News Outdoor Genel Müdürü Naci Cansun, TR90 Kurumsal İletişim Direktörü Adem Yılmaz, Ströer-Kentvizyon Genel Müdürü Murat İlbak, Wall Genel Müdürü Şenol Yüksel, Büyük Başkı Merkezi Genel Müdürü Eyüp Batal, Citylights Genel Müdürü İsmail Yırtıcı.

MediaCat’in ‘Havalı fikirler aranıyor’ sloganıyla düzenlediği Açıkhava Ödülleri’nin kazananları, 7 Haziran günü yapılacak jüri toplantısında belirlenecek ve 11 Haziran gecesi Park Orman’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

www.mediacatodulleri.com

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.