MediaCat

Açıkhava’da ölçümleme sorunu çözülüyor

MediaCat tarafından yayınlanan Out of Home’un yedinci sayısı çıktı.

Açıkhava’da ölçümleme sorunu çözülüyor

MediaCat tarafından yayınlanan Out of Home’un yedinci sayısı çıktı. Derginin bu ay ki içeriğinde yer alan konulardan göze çarpanlar şöyle:

Ölçümleme sorunu nihayet çözülüyor!
Yurtdışında birçok çalışmanın yapıldığı ölçümleme meselesi, Türkiye’de de RD, RVD, ARED, TİAK, BİAK ve mecra temsilcileri tarafından oluşturulan Açıkhava İzleme Araştırma Kurulunun (AÇİAK) öncülüğüyle çözülüyor.

Dijital outdoor
Bir zamanlar tabelacılıktan ibaret olan açıkhava reklamcılığı, artık teknolojiyi de arkasına alarak sorunlarını azaltmaya, reklamverenler için yeni imkanlar yaratmaya devam ediyor. Sektördeki bu dijital gelişmeyi mercek altına aldık.

Araştırma: Açıkhavaya akbil basanlar
Açıkhava çalışmalarını en çok kimler görüyor? TGI Türkiye’nin 15 yaş ve üzeri kent nüfusundan 15 bin kişi ile görüşerek hazırladığı araştırmaya göre, Türkiye’de kentlerde her hafta yaklaşık 16 milyon kişi otobüsle, 21,5 milyon kişi yürüyerek, 13,5 milyon kişi minibüsle, 6,5 milyon kişi otomobille, 3 milyon kişi metroyla, 1,3 milyon kişi vapur vb deniz ulaşım araçlarıyla ve 1 milyon kişi de motosikletle hareket ediyor, yani kente bakıyor.

Valerio Festi ile söyleşi
Akmerkez ve Fener Bahçe Stadının ışıklandırmalarından tanıdığımız, gözlere ve ruhlara şenlik ışık şöleninin yaratıcısı olarak anılan Valerio Festi, kendisini tasarımcı olarak değil ışığın sanatçısı olarak tanımlıyor.

Türkiye’nin indoor mekanları
Ünlü alışveriş merkezi Kanyon’u hem bir outdoor hem de bir indoor mekanı olarak inceledik.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.