‘Açıkçası canım, hiç umrumda değil’

Klasik repliklere modern yorumlar.

22.01.2016 - 12:03 | Arzu Nilay Kocasu

'Açıkçası canım hiç umrumda değil'

Condé Nest tarafından yayımlanan ABD’li aylık moda dergisi W Magazine, Ocak sayısında yayımladığı “Best Performances” haberinin dijital ayağı için aralarında Kristen Wiig, Bryan Cranston, Cate Blanchett, Brie Larson, Samuel L. Jackson, Bradley Cooper, Jake Gyllenhaal ve Amy Schumer gibi isimlerin olduğu, beyazperdenin 29 meşhur simasının kült filmlerin meşhur repliklerini yeniden yorumladıkları bir kampanya hazırladı.

Erkek karakterlerin repliklerini kadın oyuncuların, kadın karakterlerin replikleriniyse erkek oyuncuların yorumladığı kampanyası “W Casting Call”a Gone With the Wind (Rüzgar Gibi Geçti) ile başlayan dergi, performansları topladığı üç dakikalık videoyu yayınladı.

Clark Gable’ın canlandırdığı Rhett Butler karakteri ile Vivien Leigh tarafından canlandırılan Scarlett O’Hara’nın son konuşmasını ve filmin meşhur repliği “Frankly dear, I don’t give a damn”i (Açıkçası canım, hiç umrumda değil) okuyan sanatçıların bu ilk performansının ardından dergi, Alicia Vikander’ın Casablanca’dan Rick Blaine’i (Humphrey Bogart), Bradley Cooper, Jake Gyllenhaal, Seth Rogen, ve Paul Dano’nun Clueless dizisinden Cher’i (Alicia Silverstone) ve Elizabeth Banks, Jennifer Jason Leigh ve Brie Larson’ın Dirty Harry’den Harry Callahan’ı (Clint Eastwood) canlandırdıkları diğer videolarını da yayınladı.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.