Açık depolama için Sun Microsystems’dan yeni çözümler

Sun Microsystems Açık Depolama devrimini sektör lideri yüksek performanslı yeni ürün ailesi ile...

28.07.2008 - 11:35 | MediaCat

Sun Microsystems Açık Depolama devrimini sektör lideri yüksek performanslı yeni ürün ailesi ile devam ettiriyor. Sun Storage J4000 ürün ailesi ve Sun Fire x4540 sunucu sistemi hızla büyüyen Açık Depolama pazarında ekonomi anlamında çığır açıyor.

Sun Microsystems, Açık Depolama ürün portföyünü Sun Fire x4500 Thumper ürün ailesine eklenen maliyet-etkin yeni depolama çözümleri ve düşük maliyetli ve güvenilir depolama yapı blokları ile genişletti. Sektörün en ölçeklenebilir ve güvenilir depolama yapıları olma özelliğini taşıyan yeni Sun Storage J4000 ürün ailesi, Sun’ın sektör lideri sunucuları, OpenSolaris işletim sistemi ve Solaris ZFS ile bir araya geldiğinde, geleneksel çözümlere oranla 10 kattan fazla maliyet avantajı sunuyor. Sun ayrıca geleneksel depolama çözümlerine kıyasla sektörün en yüksek depolama hacmi yoğunluğunu ve yüzde 30 ila 50 oranında enerji ve soğutma tasarrufu sunan Sun Fire x4500 “Thumper” depolama sunucu sisteminin yeni versiyonu Sun Fire X4540’ı da pazara sundu. Sun’ın sunduğu yeni ürünler hem önemli yoğunluk ve kapasite getiriyor, hem de kurumların genel amaçlı depolama çözümlerinde açık kaynak yazılımın avantajlarından yararlanmalarına olanak tanıyor.

Toplam Açık Depolama pazarının 2010 yılında 10 milyar doları geçmesi öngörülüyor. Alt seviye depolama pazarının da, genel amaçlı depolama sistem ve çözümleri üzerinde koşan açık kaynak yazılımların sunduğu esneklik ve maliyet avantajları sayesinde önümüzdeki 3 yıl içinde yılda ortalama yüzde 23 büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bu dönüşümü pazarda ilk gören şirket olan Sun, Solaris ZFS’e sektör lideri depolama servisleri ve veri koruma özellikleri ekledi, Sun Fire x4500 ürün ailesi içinde dünyanın ilk hibrid sunucu ve depolama platformunu duyurdu ve OpenSolaris içinde dünyanın ilk Açık Depolama topluluğunu yarattı.

Yeni Sun Storage J4000 ürün ailesi ile rekabeti kızışıyor

Sun’ın pazara sunduğu yeni depolama çözümleri, sektördeki en ölçeklenebilir ve güvenilir çözümler olma özelliğini taşıyor. Çözümler Sun’ın sektör lideri sunucularıyla bir araya geldiklerinde kurumlara önemli maliyet avantajları sunuyor. Sun Storage J4000 ailesi, geleneksel düşük seviye depolama çözümlerine göre iki kat kullanılırlık ve 10 kata varan kapasite artışı sağlıyor. OpenSolaris ve Sun’ın sektör lideri sunucularıyla birlikte kullanıldığında depolama maliyetleri yüzde 90’lara varan oranlarda azalıyor. Yeni ürün ailesi 3000 dolardan başlayan fiyatlarıyla ve yığın depolama uygulamalarında GB başına 1 doların altındaki fiyatlandırmasıyla kurumlar için maliyeti son derece düşük alternatifler. Bir raf ünitesine 12 adede kadar sürücü alabilen Sun Storage J4000 sayesinde kurumlar yerden de önemli ölçüde tasarruf ediyorlar. Üstelik geleneksel depolama kurulumlarının aksine Sun Açık Depolama ortamları, kurumlara istedikleri bileşenleri seçip kullanma ve iş ihtiyaçları değiştikçe yeni yazılımlar ekleyerek mevcut donanımlarını kullanma şansı tanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.