MediaCat

Acer Iconia tablet serisini tanıttı

Acer, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Giuseppe Mastandrea’nın katılımıyla Iconia tablet serisinin lansmanını yaptı.

Acer Iconia tablet serisini tanıttı

Acer, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Giuseppe Mastandrea’nın katılımıyla Iconia tablet serisinin lansmanını yaptı.

Global Pazarlar ve tablet stratejilerini paylaşan Mastandrea’nın ardından Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender, Iconia Tablet serisini tanıttı.  Windows 7 işletim sistemli Iconia Tab W500, Android işletim sistemli Iconia Tab A500, Iconia Tab A100 ve Tab Iconia Smart yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender, ‘Tablet’ler PC kullanım normlarını değiştirecek, ancak notebook’ların yerini alamaz’ dedi. Kender, Tablet PC’ler ile ilgili görüşlerini şu sözler ile belirtti: ‘2011 yılının en önemli ürünü haline gelen Tablet PC’ler sadece PC piyasasını büyütmekle kalmayacak, aynı zamanda PC kullanım normlarını da değiştirecek. Bugüne kadar PC’ler genellikle içerik oluşturmak için kullanılıyordu ve bunun için de büyük ölçüde mouse ve klavye kullanılıyordu. Son donemlerde baktığımız zaman PC kullanım trendinin içerik oluşturmak değil, içerik tüketime kaydığını görüyoruz, bunun için de klavye ve mouse gerekmiyor. Bu bağlamda Tablet PC’lerin öne çıkacağını, ultra taşınabilir olmaları ve uzun pil ömrüne sahip olmaları nedeniyle konvansiyonel PC form faktörüne çok önemli bir alternatif olacağını düşünüyoruz. Bundan notebook ya da masaüstü satişlarının azalacağının çıkarılmaması gerekir, zira Tablet’ler özellikle performans ve veri depolama kapasitelerinden dolayı evin birincil bilgisayarı olmaya uzak cihazlar. Evde yüksek performansa sahip bir PC mutlaka bulunacaktır, Tablet’lerin ise evin ikinci cihazları konumunda olmalarını öngörüyoruz.’ dedi

1976 yılında Tayvan’da 11 çalışan ve 25.000$ ana parayla kurulan Acer, bugün dünya çapında 8.000 kişiyi istihdam eden ve 2010 cirosu 19,9 milyar dolara ulaşan Acer’in Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Guiseppe Mastandrea, Türkiye’nin Acer için çok önemli bir Pazar olduğunu vurguladı.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.