Acer’in yeni genel müdürü

Acer Yönetim Kurulu, Jim Wong'un genel müdürlük adaylığını derhal yürürlüğe girmek üzere onayladı.

21.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Acer Yönetim Kurulu, Jim Wong’un genel müdürlük adaylığını derhal yürürlüğe girmek üzere onayladı. Wong daha önce IT Ürünleri Grubu (ITGO) müdür yardımcılığı ve genel müdürlüğü yaptı. Wong, Yönetim kurulu başkanı ve CEO J.T. Wang ile birlikte, yeni ICT çağında firmayı ileri taşımayı hedeflediğini açıkladı.

Acer Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su J.T. Wang şunları söylüyor, “Jim son on yıldır ürün geliştirme ve lojistik de dahil olmak üzere Acer’ın global IT çalışmalarını yürütmekteydi. Bu süre içerisinde dikkat çekici liderlik özellikleri göstermiş ve firmaya önemli katkılarda bulunmuştur. Aynı zamanda, ileri uç operasyonlarımızdaki pazarlama ve kanal ihtiyaçlarımızı etraflıca anlamak için bölgesel çalışmalarımızla da yakından ilgilenmiştir. Bu nedenle, Jim’i Acer Genel Müdürlüğüne adımını atan iyi nitelikli bir aday olarak görüyoruz.”
 
Acer Yeni Genel Müdürü Jim Wong, “IT endüstrisi büyük bir değişimle karşı karşıya. Ben birçok yeni fırsat öngörüyorum ve gelecek zorluklarla mücadele etmeye hazırım. Tüm firmada takım çalışmasını teşvik edeceğim ve yeni yönetim ekibiyle yakın çalışmalar yapacağım. Bir dizi açık hedef ve eylem planımızla biz hazırız.” dedi.
 
1958 doğumlu olan Wong lisansını Tayvan’daki Soochow Üniversite’sinde ve yüksek lisansını ABD Georgia’daki Emory Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptı. 1999’da Tayvan’ın 17. Yıllık Yönetim Başarısı Ödülü’nü aldı.
 
Acer’ın yönetim yapısındaki değişim ile birlikte iş yapış şekillerinde de değişime gidiliyor.

Acer yeni mobil cihazlar geliştirme alanını büyütmek için Touch İşletme Grubunu kuruyor  ve bu grup Acer Genel Müdürü Jim Wong tarafından yönetilecek.
 

PC Global Operasyonlar, Campbell Kan’ın sorumluluğuna verildi.

Walter Deppeler ise Pazarlama Ofisi’nin başına getirildi.
 

Acer, mobil cihaz dünyasında önemli atılımlar yapmak amacıyla IT ürünleri global operasyonlarını iki bağımsız birim olarak yeniden düzenliyor. Yeni kurulan Touch BG önceki tablet PC ve akıllı telefon gruplarını, PCGO ise ana PC ürün gruplarını kapsamaktadır.
Touch BG yeni Acer Genel Müdürü Jim Wong ve eş zamanlı olarak Touch BG genel müdür yardımcılığına atanan Eten Enformasyon Sistemleri başkanı Simon Hwang tarafından yönetilecek.
 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.