AC Nielsen’in araştırmasına göre bilgisayar denince akla gelen ilk marka Casper

İlklerin ve yeniliklerin öncüsü, lider bilgisayar üreticisi Casper Bilgisayar, AC Nielsen tarafından gerçekleştirilen Markalar 2007 raporunda...

28.03.2008 - 16:06 | MediaCat

İlklerin ve yeniliklerin öncüsü, lider bilgisayar üreticisi Casper Bilgisayar, AC Nielsen tarafından gerçekleştirilen Markalar 2007 raporunda, kendi alanında en çok bilinen marka olarak liderliğini bir kez daha kanıtladı. Böylelikle Casper, marka bilinirliği konusundaki liderliğini 6 yıldır devam ettirmiş oluyor. AC Nielsen’in raporuna göre Casper, yüzde 26.3 olan bilinirlik oranı ile, sıralamada kendisini takip eden diğer 5 markanın toplam bilinirlik oranının üzerinde bir bilinirliğe sahip.

Bağımsız araştırma şirketi AC Nielsen tarafından, firmaların hedef kitlelerinin hatırladıkları ilk markayı belirlemek, firma / markanın hatırlanma ve bilinme oranını tespit etmek amacıyla, İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplam 1401 denek üzerinde yapılan araştırmaya göre, bilgisayar denince akla gelen ilk marka Casper.


Bir Yılda Beş Puanlık Sıçrama

AC Nielsen’in Markalar 2007 araştırmasına göre Casper yüz tüketicinin 26.3’ü tarafından ilk akla gelen bilgisayar markası. Aynı araştırmanın geçen yıl sonuçlarına göre Casper’ın hatırlanma oranı yüzde 21.3’tü.

AC Nielsen tarafından yapılan araştırmaya göre, Casper’ın özellikle genç tüketiciler tarafından oldukça bilinen bir marka olduğu ortaya çıkıyor. Ortalamada yüzde 26.3 olan Casper bilinirlik oranı, 20 – 35 yaş arasındaki genç kuşakta yüzde 35’e kadar çıkıyor.


Rakiplere Büyük Fark

Markalar 2007 araştırmasında kendi sektöründe yüzde 26.3 olan Casper’ın bilinirlik oranı, sıralamada kendisini takip eden diğer 5 markanın toplam bilinirlik oranının üzerinde. Casper, AC Nielsen tarafından yapılan araştırma ile rakiplerini açık ara geride bırakarak liderliğini bir kez daha ispatladı.


Daha Fazla Bilgi İçin:

Elif Acar
Caretta İletişim
0216 470 93 43 – 118
elifa@carettailetisim.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.