Aboneler arasında ‘Numara Taşınabilirliği’nin’ bilinirliği artıyor

Avea tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen GSM pazar araştırması...

26.08.2008 - 10:49 | MediaCat

Avea tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen GSM pazar araştırması, Numara Taşınabilirliği hakkında bilgi sahibi olan abonelerin çoğunluğunun doğru tanım yaptığını (%70) gösterdi.

9 Kasım 2008’de hayata geçecek “Numara Taşınabilirliği” uygulamasının tüketiciler arasındaki bilinirliğinin ölçülmesi amacıyla Avea tarafından yapılan araştırmada, Nisan ayına göre tüketicilerin konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğu ortaya çıktı.

Bir önceki araştırma ile karşılaştırıldığında;

Numara Taşınabilirliği’nin ne olduğunu bildiğini söyleyenlerin oranı %8’den %12’ye çıktı.

Numarasının değişmeyeceğini ancak başındaki kodun değişeceğini düşünenlerin oranı %34’ten %26’ya düştü.

Numara Taşınabilirliği’ni bildiğini belirten katılımcılar arasında uygulamanın tanımını doğru yapanların oranı %65’ten %70’e yükseldi.

Bu çerçevede, Numara Taşınabilirliği uygulamasını doğru tanımı ile bilenlerin oranı tüm GSM aboneleri içinde %5’ten %8’e yükseldi.

GSM abonelerinin %10’u numaralarını taşıyacaklarını belirtti.

Avea, abonelerin numaralarının başındaki kodu ile birlikte, tercih ettikleri operatöre taşıyabilmeleri anlamına gelen Numara Taşınabilirliği’nin etkin bir şekilde uygulanması konusunda çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda her ay yapılan araştırma sonuçları da bu çalışmaların etkili olduğunu gösteriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.