ABD’de medyaya ayrılan kişi başı zaman yüzde 0,5 düştü

Dijital medyanın gelişmesiyle birlikte tüketicilerin geleneksel medyaya ayırdıkları zaman kısalıyor. Sebebiyse hızlı ve etkin erişim…

08.08.2007 - 17:45 | MediaCat

Dijital medyanın gelişmesiyle birlikte tüketicilerin geleneksel medyaya ayırdıkları zaman kısalıyor. Sebebiyse hızlı ve etkin erişim…

ABD’de Veronis Suhler Stevenson’ın yaptığı araştırma verilerine göre Amerikalı tüketicilerin medyaya ayırdıkları zamanda düşüş kaydedildi. Tüketicilerin 2006 yılında medyaya ayırdıkları kişi başına süre 3,530 saate düştü. Bu da bir önceki yıla oranlandığında yüzde 0,5’e denk geliyor.

Gelişen bu durum dijital alanların getirdiği avantajlarla birlikte değişen tüketici davranışlarına bağlanıyor. Örneğin insanlar televizyon şovlarını internetten download ederek izlemeyi veya haberlere kolaylıkla ulaşabildikleri, gelişmeleri hızla takip edebildikleri web haber sitelerini kullanmayı tercih ediyorlar. Böylece izlemek istedikleri yayın saatini beklemek zorunda kalmıyorlar. Bu durum artık gazete okunmadığı ya da televizyon izlenmediği anlamına gelmiyor.

Aynı araştırmanın önümüzdeki beş yılı içeren tahminleri de internet reklamcılığıyla ve geleneksel medyanın dijital uzantılarıyla birlikte, iletişim sektörününde yaşanan büyümenin devam edeceği yönünde.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.