ABC News 6News ile haber anlaşmazı imzaladı

Amerikan ABC News ile Türk haber kanalı 6News bir haber anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında 6 News ABC News’a bağlı NewsOne’ın haber servisinden yararlanırken...

04.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Amerikan ABC News ile Türk haber kanalı 6News bir haber anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında 6 News ABC News’a bağlı NewsOne’ın haber servisinden yararlanırken, Türkiye ve çevre bölgedeki haberlerle ilgili olarak da ABC News’a video ve haber malzemesi sağlayacak.

Yunanistan, Kıbrıs, Rusya, Gürcistan, Bulgaristan, Türkmenistan, Azerbaycan, Ukrayna ve çevresinde geniş bir uydu ağına sahip olan 6News, Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça olmak üzere 4 dilde haber yayını yapıyor.

6 News, ABC News’in Beyaz Saray, Pentagon, Amerikan Dışişleri Bakanlığı, Kongre ve Federal Hükümet ile ilgili takip ettiği haber yorumları ve görüntülere ulaşma hakkına sahip olacak.  Ek olarak 6News, ABC News’e bağlı olan NewsOne aracılığıyla, Amerika Birleşik Devletleri ve bölgeden haberlere, canlı yayınlara, ABC News muhabirleri ve çeşitli uzmanlarla yapılan özel röportajlara ve hatta son dakika haberlerine erişim hakkına sahip olacak.

ABC NewsOne’ın Başkan Yardımcısı Al Prieto, “6News’a muhabirlerimiz tarafından yapılan haberler ve analizler ile teknik altyapı fırsatı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. 6News ekibiyle çalışmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

6 News Genel Yayın Yönetmeni, Serkan Oral, “Türkiye küresel savunma, barış, enerji ve ekonomik büyümede önemli rol oynuyor. 6News, tüm bu yoğun içerik etrafında ABC News ile çalışmaktan mutluyuz.” dedi. Oral “Günaydın Amerika” programının sunucusu George Stephanopoulos ve Haber Sunucusu Juju Chang ile özel röportajlar gerçekleştirdi.

6 News, Haiti depremini ABC News işbirliği ile takip etti. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesini de yine ABC News işbirliğiyle sundu. Afganistan ve Irak konusu üzerine ABC News Uluslararası Haberler Müdürü Chuck Lustig ile, ABC News Londra Muhabiri Jim Sciutto, Washington Politika Müdürü David Chalian ve New York Ekonomi Editörü Dan Arnall ile çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. Ayrıca ABC News Anket ve Araştırma Müdürü Gary Langer ile küresel fikirler ve Afganistan konusu konuşuldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.