A Bağcılık’dan Arcadia Çiftliği projesi

Zeynep Arca Şallıel ve Özcan Arca’nın kurduğu A Bağcılık, Arcadia markasıyla ürettiği şarapları İstanbul’da tanıttı.

08.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Zeynep Arca Şallıel ve Özcan Arca’nın kurduğu A Bağcılık, Arcadia markasıyla ürettiği şarapları İstanbul’da tanıttı. Şirket, şarap üretiminin yanı sıra, Lüleburgaz’da kurulu bağın da yer aldığı Arcadia Çiftliği projesiyle bölgeyi, agro, eko ve gastronomi turizminde Türkiye’nin önemli merkezlerinden birine dönüştürmeyi hedefliyor.

A Bağcılık, tüm dünyada giderek arttığı gözlenen agroturizm yatırımları alanında Türkiye’nin önemli merkezlerinden birinin hedeflendiği projesinin ilk adımını Arcadia Şarapları’yla attı.

Trakya Bölgesi’ni Türkiye’nin yeni agroturizm merkezi haline getirmeyi amaçlayan projenin başlangıcı olan Arcadia Bağları, 12 milyon dolarlık toplam yatırım tutarı ve yıllık 150 bin litre şarap üretim kapasitesine sahip. 2.000 dekarlık toplam arazinin 350 dekarında kurulan Arcadia Bağları, sekiz yıl süren detaylı bir çalışmanın ardından ilk rekolte ürünleriyle Türk şarap sektöründe yerini aldı.

Arcadia Bağları’nda Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris, Sangiovese, Pinot Gris, Öküzgözü ve Narince olmak üzere dokuz farklı cins üzüm yetiştirdiklerini anlatan A Bağcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Arca Şallıel, şunları aktardı: “Arcadia Şaraplarını, Kırmızı, Beyaz ve Rozé ile şarapseverlerin beğenisine sunduk. Doğal çökme yöntemiyle durultulan ve en saf haliyle şişelenen Arcadia Şarapları, henüz piyasaya sunulmadan, Madrid’de düzenlenen Premios Nuevo Vino yarışmasında 2009 Rekoltesiyle Kırmızı Şarapla Altın, Rozé Şarapla Bronz madalya aldı. Arcadia ayrıca geçtiğimiz günlerde Uluslararası Bağ ve Şarap Örgütü (OIV ) Başkanı Robert Tinlot’un da katılımıyla gerçekleştirilen II.Türkiye’nin En Genç Şarapları Yarışması’nda da Arcadia Beyaz ile Altın Madalya’nın sahibi oldu.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.