8. Pazarlama Zirvesi’nde ‘Hız’ konuşuldu

8. Pazarlama Zirvesi’nde ‘Hız’ konuşuldu, Zirve’ye, ‘The Marketing Show’ damgasını

17.12.2007 - 17:27 | MediaCat

8. Pazarlama Zirvesi’nde ‘Hız’ konuşuldu, Zirve’ye, ‘The Marketing Show’ damgasını vurdu.

Türk Telekom’un katkılarıyla ve Garanti Emeklilik, Turkcell, Sony Eurasia’nın ana sponsorluğunda, 6-7 Aralık tarihlerinde Management Centre Türkiye tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen ve Pazarlama profesyonellerini dünya otoriteleriyle buluşturan 8. Pazarlama Zirvesi’nde, bir ilk gerçekleştirildi.

Zirve, “The Marketing Show” TV programı formatında, The Genius Works’un CEO’su, Marketing Genius’ın yazarı Peter Fisk Peter Fisk ve Tom Garrahan tarafından canlı olarak sunuldu. “The Marketing Show”, yayın süresince, sahneden ve canlı buluşmalarla, konferanstan görüntü ve röportajlarla yepyeni bir zirve formatı yaratılmasına fırsat verdi. The Marketing Show’un konukları arasında yer alan yöneticilerden bazıları neler söyledi?

• Lale Saral Develioğlu, Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı: “İngiltere’de yapılan bir araştırma, gençlerin %50’sinin bir ay boyunca cep telefonlarından vazgeçmek yerine, cinsellik veya çikolatadan vazgeçemeyi tercih ettiğini gösterdi.

%50 nüfusun cep telefonlu olduğu ülkemizde, bugün mobil pazarlama yeni. Ancak, mobil pazarlamanın 2011’de pazarlama bütçelerinin %25’ini alması bekleniyor. “ dedi.

• Paul Doany, Turk Telekom CEO’su: “Türk Telekom, talep edilen ve kişiselleştirilen hizmetler üzerinde çalışıyor. Tüketiciler neyi, ne zaman ve nerde isteyeceklerse, ona istedikleri şekilde ulaşacaklar.”

• Hilal Merter, Imperial Tobacco: “Hızı anlamanın iki yönü var: Birincisi, pazar ve müşterilerdeki değişimin hızı. İkincisi ise çözümlere ulaşabilme hızı. Bence olumlu olmak, risk almak, başarısızlıkları affetmek gerekiyor. Çünkü, bu hızlı dönemde, hatalar bile uzun süreli olmuyor!”