5. eTürkiye Ödülleri’ne son katılım 5 Ekim’de

TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl sene beşincisi düzenlenen "eTürkiye (eTR) Ödülleri"ne başvuru süreci başladı.

21.08.2007 - 10:05 | MediaCat

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu sene beşincisi düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri”ne başvuru süreci başladı.

Türkiye’nin AB’ye uyum sürecinde, rekabeti artırıcı, bilgiye dayalı, eHizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan 2007 yılı eTR Ödülleri “Kamudan Vatandaşa eHizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına eHizmetler” ve “Kamudan Kamuya eHizmetler” olmak üzere üç kategoride verilecek.

“Kamudan Vatandaşa eHizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına eHizmetler” ve “Kamudan Kamuya eHizmetler” kategorilerine kamu kurumlarının (kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları ve yerel yönetimlerin (il özel idareleri ve belediyeler) projeleri başvurabiliyor. Başvuran uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olması şartı aranıyor. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamıyor. eTR Ödülleri’ne başvurular 5 Ekim 2007 tarihine kadar elektronik olarak www.etrodulleri.org adresinden gerçekleştirilebilecek.

Bu seneye mahsus olarak ayrıca, Avrupa’da 130’dan fazla şehir belediyesinin biraraya geldiği EUROCITIES Knowledge Society Forum-Telecities ve Deloitte tarafından hazırlanan “eCitizenship for All 2005” (Herkes için eVatandaşlık) kıyaslama çalışmasından esinlenerek Türkiye’deki belediyeler için “eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması” başlıklı bir anket oluşturuldu. Anket çalışmasının sonucunda, eDevlet uygulamaları açısından örnek olan veya örnek teşkil edebilecek belediyelere özel bir ödül verilecek. Elektronik ortamda yapılacak ankete katılım için belediyelerin ctopal@tusiad.org adresinden talepte bulunmaları ve anketin 7 Eylül 2007 tarihine kadar yanıtlanması gerekiyor.

2007 yılı eTR Ödülleri’ni kazanan kuruluşlar, 22 Kasım 2007 tarihinde Ankara Hilton Oteli’nde düzenlenecek olan 5. eTR Kongresi’nin sonunda jürinin elektronik oylaması ile belirlenecek. “eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması” kapsamında, ayrı bir jürinin değerlendirmesi sonucu özel ödül almaya hak kazanan belediyeler de kongre sonunda açıklanacak. Kongrede, yerel yönetimlerde eDevlet uygulamaları ile ilgili dünyadan başarılı örneklerin sunulması ve Türkiye’de belediyelerde eDevlet uygulamaları ile ilgili anket çalışmasının raporunun açıklanması planlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.