400 genç profesyonel Avrupa Reklam Sertifikası sınavında

Türkiye temsilciğini Reklamcılık Vakfı’nın üstlendiği on-line eğitimin sınavına RD-RV üyesi ajanslardan toplam 18 genç profesyonel katılacak.

18.04.2012 - 00:00 | MediaCat

Türkiye temsilciğini Reklamcılık Vakfı’nın üstlendiği on-line eğitimin sınavına RD-RV üyesi ajanslardan toplam 18 genç profesyonel katılacak. S.T.E.P. On-Line sınavı, Reklamcılık Vakfı İletişim Kütüphanesi’nde gerçekleşecek.

EACA’in (European Association of Communication Agencies) Avrupa çapında ve Ortadoğu’dan üye ajanslarının en fazla 2 yıl deneyimli çalışanlarına yönelik temel seviyedeki Avrupa Reklam Sertifikası (EAC – European Advertising Certificate) edinebilmek için ilk sınav 19 Nisan’da gerçekleşiyor.

IPA (International Practioners of Advertising) tarafından İngiltere’de yürütülen temel eğitim program içeriği, EACA’in Avrupa Komisyonu’ndan aldığı Leonardo Fonu’yla geliştirildi, uluslararası hale getirildi.

30 ülkeden 400’e yakın profesyonel, 25-30 saatlik online eğitimi tamamlayarak, aynı anda Avrupa’da ve Dubai’de yapılacak 3 saatlik yazılı sınav için hazır hale geldi.

Avrupa çapında genç profesyonellere yönelik olarak hazırlanmış sertifika, reklam endüstrisi ve süreçleri ile marka iletişim süreçlerine kapsamlı, tutarlı bir bakış açısıyla birlikte günlük iş deneyimine destek sağlıyor.

Online eğitim programı 6 eğitim modülünden oluşuyor :“Advertising and Communication in Context; Understanding Clients’ Business; Client, Creative and Media Briefs; Creativity and Creative Development; Understanding Media Channels and Implementing Creative Ideas.” Eğitim konuları, videolar, kolay okuma parçaları, e-dersler, ödevler, testler ile çeşitlilik, ilgiyi canlı tutmak için tartışma grupları gibi yöntemlerle işleniyor.

EACA’in Genel Müdürü Dominic Lyle, “EAC’in lansmanını Kasım 2011’de yaptık. Ekonomik koşullardaki zorluklara rağmen üye ajans ve derneklerimizin olumlu tepkileri bizi sevindirdi” diyor. Lyle, “Bizim sektörde gençlerin öğrenme iştahları o kadar kabarık ki EAC’nin Avrupa’da standart bir uygulama olacağına eminim. İlk girişimin başarısı sayesinde, gelecek yıllarda eğitimin kapsamının genişletilmesi için çalışacağız." diyor.

Daha fazla bilgi için:

www.eaca.eu/certificate

(Kaynak: RV )

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.