40 Milyon Euro’luk AB fonu sahiplerini bekliyor

2005 yılından bu yana Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) ve Philip Morris/Sabancı işbirliği ile sürdürülen “Ege Fikir Önderleri – AB Eğitim Programı”, geçtiğimiz yıl yapılan “Projem Bölgem İçin” çalışmalarının devamı olan “Avrupa Birliği Mali Kaynakları ve Proje Hazırlama Eğitimi” ile çalışmalarına hız verdi.

07.03.2011 - 00:00 | MediaCat

2005 yılından bu yana Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) ve Philip Morris/Sabancı işbirliği ile sürdürülen “Ege Fikir Önderleri – AB Eğitim Programı”,  geçtiğimiz yıl yapılan “Projem Bölgem İçin” çalışmalarının devamı olan “Avrupa Birliği Mali Kaynakları ve Proje Hazırlama Eğitimi” ile çalışmalarına hız verdi. Eğitim sonrasında Avrupa Birliği’ne sunulacak proje fikirlerinin yaygınlaşması bekleniyor. Bölgesel rekabet, sosyal ve çevre alanlarında geliştirilecek projeler AB’nin Türkiye için ayırdığı 40 milyon Euro’luk fondan faydalanabilecek. Projeler sayesinde bölgelerin Türk ekonomisine katkısının ve istihdamın artırılması hedefleniyor.

3-4 Mart 2011 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilen eğitimlere; Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak ve İzmir Valilikleri’nin temsilcileri katıldı. Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) Proje Uygulama Başkanlığı Başkanı Bülent Özcan tarafından verilen eğitimde Ege Bölgesi’ndeki Avrupa Birliği fonları ve Kalkınma Ajansları’na sunulacak projelerin oluşturulması konusunda bilgi aktarıldı. Eğitimlerde; proje yazma kapasitesinin geliştirilmesine yönelik önemli noktalar vurgulandı. Eğitimlerin ilk gününde; “Türkiye’ye sağlanan AB Mali Yardımları”, “Proje Döngüsü Yönetimi Aşamaları”, “Proje Kurgusu”, “Örnek Hibe Başvuru Rehberinin İncelenmesi”, “Örnek Başvuru Formunun Doldurulması-I”, “Başlık, Özet, Hedefler, İlgililik, Yöntem, Sürdürülebilirlik, Mantıksal Çerçeve” konularında bilgilendirme yapıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.