4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri başlıyor

Yarışmada bu yılın teması "Kaos ve Düzen".

22.04.2016 - 17:13 | MediaCat

4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri'ne başvurular başladı

Yurtbay Seramik ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle seramik sektörüne ve eğitimine katkıda bulunmak, yaratıcı fikirleri desteklemek, seramik sektöründe tasarımın önemini vurgulamak, özgün ve üretilebilir tasarımları ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri dördüncü yılında “Kaos ve Düzen” temasıyla katılımcıların tasarımlarını bekliyor.

Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin mimarlık, güzel sanatlar, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini kapsayan bölümlerinde öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açık olan yarışma ekip veya bireysel başvuruları kabul ediyor. Ekip liderinin belirtilen disiplinlerden olması koşuluyla farklı disiplinlerden ekip üyeleri de yarışmaya katılabilirler.

Jüri üyeleri ve ödüller

Bu yıl Ali Bakova (Tasarımcı / Ali Bakova Design), Atilla Kuzu (İçmimar, Tasarımcı / Zoom-TPU Kurucu Ortağı), Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı) ve Şule Koç’tan (Tasarım Direktörü / Şule Koç Design) oluşan jüri ekibinin toplam altı tasarımcıyı/ekibi ödüllendirecekleri yarışma kapsamında birinci 10 bin TL’nin sahibi olmanın yanı sıra tasarımını UNICERA Serakmik Banyo Mutfak Fuarı’nda Yurtbay Seramik Standı’nda sergileme imkânı da kazanacak. İkincinin 7 bin 500 TL, üçüncünün ise 5 bin TL ile ödüllendirilecekleri yarışmada ayrıca üç öğrenci 1000 TL’lik eşdeğer mansiyon ödülünün sahibi olacak.

2 Mayıs-21 Kasım 2016 tarihinde başvuruları kabul edecek 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri’nin kazananları 6 Aralık 2016 tarihinde etkinliğin internet sitesinde açıklanacak. Yarışmaya katılmak ve/veya yarışma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler 2 Mayıs itibarıyla etkinliğin internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.