3G ihalesi Cuma günü yapılacak

Cep telefonu üzerinden görüntülü haberleşme olanağı da sağlayacak olan üçüncü nesil GSM teknolojisi için ilahe...

04.09.2007 - 15:12 | MediaCat

Cep telefonu üzerinden görüntülü haberleşme olanağı da sağlayacak olan üçüncü nesil GSM teknolojisi için ihale Cuma yapılacak. İhale için şu ana kadar Türkiye’deki üç cep telefonu operatörüyle, Orange markasını kullanan France Telecom şartname aldı.

Bakanlar Kurulu’nun 16 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğine göre, Haziran ayında tamamlanması planlanan üçüncü nesil (3G) GSM ihalesi, yeterli rekabet ortamı sağlanamadığı gerekçesiyle ertelenmişti. Telekomünikasyon Kurumu, yeni ihale tarihini 7 Eylül olarak ilan etmişti.

İhaleyle ilgili yetkilendirme belgesinde verilecek lisans sayısı dört olarak belirlendi. GSM operatörlüğünde en az beş yıllık tecrübesi olan katılımcıların, şartname alma ve teklif verme süreleri 3 Eylül’de başladı. Şu ana kadar Turkcell, Avea ve Vodafone’un yanı sıra uluslararası pazarlarda Orange markasını kullanan France Telecom şartname aldı. Şartname alımı için şirketlerin ihale gününe kadar süresi bulunuyor. Tekliflerin de ihaleden yarım saat öncesine kadar verilebileceği belirtiliyor.

İhalede A grubu lisans için asgari bedel 252 milyon Euro olarak belirlendi. KDV hariç olarak belirlenen bedellere göre B grubu lisanslarda 224, C grubu lisanslarda 196 ve D grubu lisanslarda da 140 milyon Euro asgari rakam baz alınacak. İhaleyle 1 milyar Euro’yu aşan bir gelir sağlanması öngörülüyor.

kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.