37’inci Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’ni bebekler tanıttı

Borusan Holding'in ana sponsorluğunda bu yıl 37'incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nin...

22.05.2009 - 15:02 | MediaCat

Borusan Holding’in ana sponsorluğunda bu yıl 37’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin tanıtım kampanyasında, festivalin ‘yeni nesil izleyicileri’ sahne aldı. Festival izleyicisi ve Borusan Kültür Sanat dostlarının 1-3 yaş arası çocukları, kampanya çekimlerinde gönüllü olarak rol aldılar. Festivalin coşkusu ile çocukların umudunu bir araya getiren festival afişleri, İstanbul’un dört bir yanında yer alacak.

Borusan Holding, 10 yıllığına sponsoru olduğu 37’inci Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin tanıtımı amacıyla hazırladığı kampanyada, sözü yeni nesil festival izleyicisi olarak gördüğü 1-3 yaş arası çocuklara bıraktı.

Borusan Kültür Sanat dostlarının çocuklarının gönüllü olarak rol aldığı kampanyada, festival aracılığıyla Türkiye’nin geleceğine duyulan güven ve umut dile getiriliyor. Kampanyada, aynı zamanda klasik müziğin çocukların zeka ve kişilik gelişimi üzerindeki önemli etkisinin de altı çizilmek isteniyor.

Kampanya için yapılan çekimlerde, çocukların en doğal hallerinin görüntülenmesi amaçlandı. Bebeklerin müzikle ve müzik aletleri ile kurdukları spontan ilişki, fotoğraf çekimleri sırasında renkli görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı. Ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz tarafından yapılan çekimler sırasında yakalanan sıcaklık afişlere de yansıdı. 37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin tanıtımı için hazırlanan birbirinden renkli, çeşitli afişleri İstanbul’un dört bir yanında görmek mümkün olacak.

Borusan geçen yıl da festival tanıtım çalışmaları kapsamında “Müzik Borusan’la Güzel” kampanyasını düzenlemiş, karikatür dünyasının efsane isimleri: Ergün Gündüz, İrfan Sayar, Piyale Madra, Hasan Kaçan ve Latif Demirci’yi ilk kez bir araya getirmişti. Ünlü çizerlerin, klasik müzik ve hayat ilişkisini kendilerine özgü çizgileriyle yorumladıkları afişler ve ilanlar büyük ilgi görmüştü.

‘Klasik müziğe ve geleceğe inanıyoruz’

37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin açılış konserini, Şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası verecek. 5 Haziran Cuma akşamı, Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek konser, Viyana Devlet Balesi’nden dansçıların gösterileriyle renklenecek.

Borusan Kültür Sanat Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Hamedi, festivale ilgiyi canlı tutmak için büyük bir gayret ile çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Borusan olarak 2006 yılında 10 yıl süreyle Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlendik. Bu yıl tanıtım çalışmalarımızda yeni neslin klasik müzik bilinciyle yetişmesinin önemine, onlara ve dolayısı ile geleceğe duyduğumuz güvene dikkat çekmeyi amaçladık. Bu yıl festival bilincini artırmak, geniş kitlelere özellikle de çocuklara ulaştırmak için çeşitli etkinliklerimiz de olacak. Kampanyamız süresince 1-3 yaş arası çocuklar, mesajlarımızı geniş kitlelere en etkili şekilde verecekler.“

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın 18 Haziran Perşembe akşamı yine Aya İrini Müzesi’nde vereceği konserin solisti ise dünyaca ünlü Peru’lu tenor Juan Diego Florez olacak. Alessandor Vitiello’nun yöneteceği konser, müzik otoriteleri tarafından yılın kaçırılmayacak müzik etkinlikleri arasındaki yerini çoktan aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.