31 Mart’ta yıldızların bir sürprizi var

Leo Burnett Digital, WWF ile birlikte 31 Mart’ta büyük bir sürprize hazırlanıyor.

30.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Leo Burnett Digital, WWF’nin her yıl Mart ayının son cumartesi günü herkesi iklim değişikliğiyle mücadele konusunda düşünmeye davet ettiği "Dünya Saati" (Earth Hour) kampanyası için karanlıkta çalışan bir web sayfası hazırladı. WWF Türkiye’ye gönüllü iletişim desteği sunan Leo Burnett İstanbul’un bünyesindeki Leo Burnett Digital’in hazırladığı www.wwf.org.tr/dunyasaati sitesi aydınlık ortamlarda görülemiyor, siteyi izlemek isteyenlerin ışıklarını kapatması gerekiyor.

WWF (World Wildlife Fund) Dünya Saati kampanyasını desteklemek için tasarlanan site, “Dünyada hiçbir şey karşılıksız kalmaz, sen de ışıklarını kapatıp sitemize girersen, yıldızların sana bir sürprizi olacak”  başlığı altında hazırlandı. Karanlıkta çalışan siteye güneş battıktan sonra girmeye çalıştığınızda, site sizden evinizin ışıklarını kapatmanızı istiyor ve ancak karanlık bir ortam sağladığınızda görünür hale geliyor.

Dünyada en büyük küresel hareket olan “Dünya Saati” eylemi sırasında bir saat boyunca karanlıkta kalacak katılımcılar, 31 Mart Cumartesi günü saatler tam 20:30’u gösterdiğinde Ali Sürmeli, Altan Erkekli, Ayhan Sicimoğlu, Bahar Korçan, Banu Güven, Bedük, Çağatay Ulusoy, Burhan Öçal, Erol Albayrak, Fazıl Say, Taner Öngür, Janset gibi sanat, tiyatro, moda ve müzik dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra karikatürist Yiğit Özgür ve Doğa İçin Çal Grubu’nun sürprizleriyle karşılaşacaklar.

WWF’nin 2007 yılında Avustralya’da iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek için başlattığı ve 2008’de küresel bir harekete dönüşen “Dünya Saati”, 2011 yılında 135 ülkenin katılımıyla yeni bir rekora imza attı ve dünya çapında yürütülen en büyük kampanya oldu. Ülkemizde WWF-Türkiye tarafından yürütülen kampanya kapsamında geçen yıl 267 kurum, 12 valilik, 20’nin üzerinde belediye ve binlerce hane kampanyaya destek verdi.

Kampanya kapsamında Leo Burnett İstanbul bünyesindeki Leo PR, kampanyaya medya danışmanlığı desteği veriyor. Ayrıca Leo Burnett kampanya dahilinde dergi ve gazete ilanları, banner, e-mailing, reklam filmi ve radyo spotu hazırladı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.