3. Nokia Nseries kısa film yarışması ile yaratıcılığını keşfet

Filmekimi sponsoru Nokia Nseries, geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’nın...

23.09.2008 - 14:34 | MediaCat

Filmekimi sponsoru Nokia Nseries, geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’nın gördüğü büyük ilgi üzerine bu yıl 3. Nokia Nseries Kısa Film Yarışmasına hazırlanıyor. Başvuruları 10 Ekim – 31 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan yarışmanın ilk elemeleri sonunda finalistler Nokia N96 ile çekecekleri ikinci kısa filmle yine keyifli ve bol ödüllü bir final için yarışacaklar.

Gelişmiş multimedya özellikleriyle mobil dünyada bir çığır açan Nokia Nseries, sinema sanatına verdiği desteği Filmekimi sponsorluğu, 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali tema sponsorluğu ve 3. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’yla sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl ikincisi yapılan 2. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması büyük ilgi çekmiş, 350’ye yakın başvuru almıştı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen ve Nokia Nseries’in “deneyim” kavramıyla bütünleşen yarışmada günlük hayat ve deneyimler birer kısa filme dönüşüyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Imfred de Jong, yarışma hakkında şunları ifade ediyor: “Paylaşımı geniş kitlelere taşıyan en popüler sanat dallarından sinema ile mobiliteyi farklı deneyimlerle birleştiren Nokia Nseries alt markası arasındaki bu birliktelik bizler için gerçekten büyük bir anlam taşıyor. Filmekimi ana sponsoru Nokia Nseries olarak üçüncü kez aynı heyecan ve sevinçle sizlerle birlikte olduğumuz Filmekimi’ni yürekten destekliyoruz.”

Katılım Koşulları

Nokia Nseries ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’na başvurular 10 Ekim – 31 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılabiliyor. Yarışmaya katılım için herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmuyor. Kısa filmlerin herhangi bir kameralı cep telefonu ya da dijital kamerayla çekilmesi yeterli. Kısa filmlerin Mayıs 2008 tarihinden sonra çekilmiş ve daha önce bir festivalde ya da yarışmada ödül kazanmamış olması. Filmlerin süresi ise, jenerik de dahil olmak üzere en fazla 5 dakika olmak zorunda. Başvuru için gerekli evrakların ve diğer detayların tam listesi 10 Ekim 2008 tarihinden itibaren www.nserieskisafilm.com web sitesinden alınabilecek.

Seçim süreci

Kısa filmlerin değerlendirilmesinde, teknik kaliteden çok, özgünlük ve yaratıcılık dikkate alınacak. Tanınmış sinema ve televizyon filmi yönetmenleri Taylan Biraderler başkanlığındaki jüri 1-30 Ocak 2009 tarihleri arasında ön elemeyi gerçekleştirecek. Ön elemede ilk 5’e giren finalistler jüri başkanları tarafından düzenlenecek atölye çalışmasına katılacak. Ardından finalistlere ikinci kısa filmlerini çekmek üzere DVD kalitesinde video kaydı yapan ve 24GB’ye kadar genişletilebilen 16GB dahili hafızası ile 40 saate kadar video içeriği saklama imkanı sunan birer Nokia N96 multimedya bilgisayarı verilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.