MediaCat

212 Capital Partners’ın 3. yatırımı ArcadeMonk’a

Erken dönem girişim sermayesi fonu 212 Capital Partners, 212 Ltd danışmanlığında 3. yatırımını Türkiye’nin yükselen sosyal oyun platformu ArcadeMonk’a gerçekleştirdi.

212 Capital Partners’ın 3. yatırımı ArcadeMonk’a

Erken dönem girişim sermayesi fonu 212 Capital Partners,212 Ltd danışmanlığında 3. yatırımını Türkiye’nin yükselen sosyal oyun platformu ArcadeMonk’a gerçekleştirdi.

Ömer Bilge Ersoy ve Alemşah Öztürk tarafından kurulan ArcadeMonk, oyun severlerin hayatlarının ayrılmaz bir parçası olan sosyal online oyunlar üretiyor. 3. oyunu Lezzet Dünyası’nı lanse eden Ömer Ersoy liderliğindeki ArcadeMonk ekibi, bu yıl içinde oyun severlere sunacakları yeni oyunları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

212 Ltd’nin Direktörü Ali Karabey, “Türkiye’de sosyal oyun oynayan 11 milyonluk bir kitle bulunuyor. Sadece en yenilikçi oyunların varlığını sürdürebildiği piyasada ArcadeMonk ekibi talepkar oyunseverler için en mükemmel oyunu yaratmak için durmaksızın çalışıyor. Ömer Ersoy liderliğinde şirketin, iç piyasadaki hızlı büyümenin ardından, sektörün önemli global oyunculardan olacağına inanıyoruz. ArcadeMonk ekibine bu zorlu yolda bizi seçmiş olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

212 Capital Partners, hali hazırda Türkiye’deki internet ve teknoloji firmalarına erken dönem girişim sermayesi sağlayan en büyük yatırım fonu konumunda bulunuyor. Fon, 2011 yılının Aralık ayında kuruluşundan kısa bir süre sonra, ilk yatırımını hızlı moda konseptinde  online moda perakendeciliği yapan Butigo.com’a gerçekleştirdi. Fonun ikinci yatırımı müşterilerine kozmetik, kişisel bakım ve güzellik ürünleri sunan Balerin.com oldu.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.